МЗС України поклав провину за трагедію в Донецьку на Росію

МЗС України виступив із заявою за фактом сьогоднішньої трагедії в Донецьку і закликав Російську Федерацію виконувати Мінські домовленості
Depo.Влада
22 січня 2015 15:23
ФОТО: depo.ua
МЗС України поклав провину за трагедію в Донецьку на Росію
МЗС України поклав провину за трагедію в Донецьку на Росію

«Без активних наступальних дій незаконних збройних формувань, без підтримки їх з боку Російської Федерації, в тому числі шляхом надання важкого озброєння, в Україні не гинули б мирні люди», - йдеться в заяві, текст якої має depo.ua.

МЗС, нагадуючи про чергове зобов'язання забезпечити дотримання лінії розмежування, взяте на себе російською стороною в Берлінській заяві від 21 січня, закликає до повного і невідкладного виконання всіх положень Мінських документів від 5 і 19 вересня.

У заяві підкреслюється, що «артилерія повинна замовкнути, режим припинення вогню має бути відновлений, бойовики, російські регулярні підрозділи і важка військова техніка повинні покинути українську територію, і контроль України над державним кордоном має бути відновлений».

«Тільки ці кроки повернуть мир і безпеку на Донбас, дозволять провести всебічне та неупереджене розслідування всіх смертей і зберегти людські життя», - заявляє МЗС.

Нагадаємо, 22 січня в Берліні під час зустрічі глав МЗС Франції (Лоран Фабіус), Росії (Сергій Лавров), України (Павло Клімкін) і Німеччини (Франк-Вальтер Штайнмаєр) була досягнута домовленість про відвід важкої артилерії за лінію дотику у зоні АТО.

Як повідомляв depo.ua, вранці 22 січня, за різними даними, від 10 до 13 людей загинули і багато поранено в результаті попадання снаряда в тролейбусну зупинку в Ленінському районі Донецька. Прокуратура Донецької області кваліфікувала обстріл тролейбуса в Донецьку як терористичний акт з боку «ДНР».

Слідчий комітет Росії вже порушив кримінальну справу за фактом загибелі людей і дав зрозуміти, що буде доводити винність української сторони.