МЗС України проти, щоб кримських дітей всиновлювали росіяни

Міністерство закордонних справ України закликало Російську Федерацію не допустити протиправного всиновлення дітей-громадян України іноземцями, в тому числі росіянами, і їх подальшого незаконного переміщення з території країни
Depo.Влада
16 жовтня 2014 20:04
ФОТО: depo.ua
МЗС України проти, щоб кримських дітей всиновлювали росіяни
МЗС України проти, щоб кримських дітей всиновлювали росіяни

Про це йдеться в коментарі речника прес-служби МЗС України Євгена Перебийніса, передає ДеПо.

За його словами, ст. 21 Конвенції ООН про права дитини передбачає, що держави-​​учасниці, які визнають чи дозволяють існування системи всиновлення забезпечують, щоб всиновлення дитини здійснювалося тільки з дозволу компетентного органу.

Згідно з вимогами ст. 283 Сімейного кодексу України, всиновлення іноземними громадянами дітей - громадян України має відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері всиновлення та захисту прав дітей (в Україні таким органом є Міністерство соціальної політики).

У зв'язку з цим українська сторона заявила рішучий і категоричний протест у зв'язку із зазначеними діями щодо дітей - громадян України, які здійснюються з порушенням міжнародного права та чинного законодавства України, без дотримання передбачених ним процедур у цій сфері.

Також МЗС України відзначає, що таке усиновлення є незаконним і, відповідно, не матиме юридичної сили.

Як повідомлялося, зараз в Криму під егідою російських громадських організацій реалізується програма «Поїзд надії Крим», метою якого є всиновлення громадянами Росії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України і проживають на території півострову.