МЗС Білорусі обіцяє зустріч контактної групи найближчим часом

На переговори до Мінська вже прибули парламентер від Києва екс-президент України Леонід Кучма, представник ОБСЄ Хайді Тальявіні, посол РФ в Україні Михайло Зурабов, зустріч розпочнеться найближчим часом
Depo.Влада
31 січня 2015 15:08
ФОТО: depo.ua
МЗС Білорусі обіцяє зустріч контактної групи найближчим часом
МЗС Білорусі обіцяє зустріч контактної групи найближчим часом

Про це заявив прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мірончік, передає depo.ua з посиланням на «РИА Новости».

«Зустріч відбудеться найближчим часом. Вона пройде в комплексі «Дипсервіс Хол», - сказав Мірончік.

Тим часом, білоруське агенство «БЕЛТА», з посиланням на джерело в ОБСЄ повідомляє, що тристороння контактна група підготувала новий документ щодо України і сподівається підписати його в Мінську 31 січня.

Документ включає конкретні кроки, які мають забезпечити реалізацію першочергових дій, спрямованих на деескалацію конфлікту.

В ОБСЄ підкреслюють, що тристороння контактна група вирушила до Мінська, щоб провести новий раунд консультацій і схвалити досягнуті домовленості з підписантами мінських документів від 5 і 19 вересня. Маються на увазі домовленості, спрямовані на імплементацію мирного плану українського президента.

Крім того, як пояснили в ОБСЄ, представники групи виходять з розуміння того, що мають бути досягнуті подальші практичні результати. Мова йде про укладення угоди про негайне припинення вогню і відведення важких озброєнь від лінії зіткнення, як і було обумовлено у Мінському меморандумі від 19 вересня. Також мається на увазі можливість необмежених поставок предметів першої необхідності і гуманітарної допомоги в зруйновані конфліктом райони Донецької і Луганської областей.

Як повідомляв depo.ua, на 31 січня запланований черговий раунд переговорів тристоронньої контактної групи в Мінську з врегулювання конфлікту на Донбасі. Пріоритетними завданнями на поточний момент залишаються: припинення вогню, відведення озброєння на раніше означені позиції, а також вирішення соціальних проблем.