Ми підтримуємо ринок землі, але не в такому вигляді, – Геращенко

Законопроект, який пропонує президентська фракція "Слуга народу" про ринок землі не відповідає інтересам українського суспільства і в такому вигляді не може бути ухвалений

Про це заявила співголова фракції "Європейська Солідарність" Ірина Геращенко під час виступу з трибуни Верховної Ради, передає Depo.ua.

Вона наголосила, що фракція "ЄС" категорично проти, аби доленосні для країни закони обговорювалися за скороченою процедурою і приймались поспіхом.

"В законі, який сьогодні намагаються протягти "слуги",  немає ключового – права українця купити землю. Так, він зможе продати свої паї, але купити він її не зможе. Адже не передбачено прозорий кадастр землі, немає такої позиції, як якість землі, а йде "уравніловка"  плодючих земель Черкащини, Полтавщини  і більш складних для обробки земель Херсонщини. Також не передбачено захист землі для того, щоб люди, які обробляють землю могли вкладати землі. Крім того  не передбачено створення земельного банку. Насправді, в запропонованих проектах законів не почуто простого селянина і фермера", – наголосила політик.

Геращенко зауважила, що найкращий вихід з цієї ситуації – відкласти розгляд питання, сісти разом за круглий стіл і розробити такий законопроект, який об’єднає сесійну залу.

"Цей законопроект має захистити селянина, запровадити в Україні прозорий кадастр землі, має заборонити віддавати в одні руки 200 тисяч гектарів землі, адже це призведе до офіційного створення латифундистів в Україні, а не стане допомогою фермерам", – додала вона.

"Наша фракція пропонує сьогодні зняти це питання з розгляду  провести серйозну політичну і суспільну дискусію", – зазначила Геращенко.

Нагадаємо, Верховна Рада в середу, 13 листопада, планує розглянути законопроекти щодо обігу земель сільськогосподарського призначення

Європейський Союз раніше висловив підтримку планам уряду відкрити ринок землі в Україні.

Міністр юстиції України Денис Малюська нагадав, що існування мораторію на продаж землі порушує Конвенцію з прав людини та основоположних свобод.

Читайте також: Верховна Рада взялася за запровадження ринку землі в Україні (ХРОНІКА)

Довідка: Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018 року Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme