UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Ми не можемо довіряти суду, який виніс рішення щодо "Приватбанку", - Данилюк

Міністр фінансів України Олександр Данилюк вважає, що довіряти суду, який виніс рішення про повернення Ігорю Коломойському "Приватбанк", не можна

Про це він заявив під час свого виступу на у програмі право на владу на телеканалі "1+1", інформує Depo.ua.

"Сьогоднішнє рішення створює певні ризики, але дуже складно коментувати, знаючи, що це рішення є таємним. І тільки ми зараз можемо вирішувати, чи довіряти цьому суду. Кожний розуміє, що робити цього не можна. Бо саме цей суд приймав рішення щодо поновлення Насірова, саме він приймав інші рішення не на користь держави. Цей суд з відповідною репутацією", - сказав Данилюк.

Чиновник зазначив, що сьогоднішнє рішення суду щодо "Приватбанку" може вплинути не тільки на курс валют в країні, але і на відносини з Міжнародним валютним фондом.

"Звичайно, наслідки можуть бути негативні. Це може позначитись як на курсі долара, так і на відносинах із МВФ. Але я впевнений в наступному: як ми змогли забезпечити стабільність фінансової системи у 2016 році, так і нова влада зможе це зробити без жодних питань і у 2019. Це питання лише професійного ставлення", - зазначив міністр фінансів.

Нагадаємо, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника "ПриватБанку" Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ "Приватбанк" з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Нацбанк оскаржить рішення суду про незаконністи націоналізації "Приватбанку"

У "Приватбанку" заявили, що визнання процедури націоналізації банку незаконною поки що ніяк не вплине на його роботу.

Довідка: 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал "Приватбанку".

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а "Приватбанк" був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати "Приватбанк" ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

16 січня 2018 року детективна агенція Kroll за підсумками аудиту "ПриватБанку" підтвердила, що фінустанова до її націоналізації в кінці 2016-го року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків мінімум в 5,5 млрд доларів.

8 квітня 2019 року Коломойський заявив, що йому не потрібен сам Приватбанк. Але потрібні гроші - 2 млрд доларів комппенсаціі за капітал, який там був під час націоналізації.

15 квітня президент Петро Порошенко заявив, що був шокований вимогою про 2 млрд доларів компенсації за "Приватбанк". За його словами, можливе повернення націоналізованого банку екс-власнику "викличе глибоку кризу у співпраці з МВФ".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme