Ми домовилися, що ніхто не викрутиться: Які меседжі зрештою озвучив Зеленський щодо збиття українського літака

Президент Володимир Зеленський виступив з довгоочікуваною заявою щодо розслідування авіакатастрофи з українським літаком МАУ, внаслідок якої загинули 11 українських громадян

Ми домовилися, що ніхто не викрутиться:…

Depo.ua наводить, що розповів президент у своїй заяві.

Про хронологію дій української сторони

Одразу після авікатастрофи було створено та розпочато роботу оперативного штабу при РНБО України. В аеропорт Імам Хомейні прибули посол і консул України в Ірані.

Відбулося позачергове засідання уряду, на якому було ухвалено рішення про створення та відправлення до Ірану пошуково-рятувальної групи. До неї увійшли 45 експертів з Державної авіаційної служби, Національного бюро розслідувань авіаційних подій та інцидентів з цивільними авіаційними суднами, представники РНБО, ДСНС, СБУ, Міноборони, МЗС та представники компанії МАУ. Ми відправили до Тегерана найкращих фахівців нашої країни з великим досвідом експертиз.

Офіс генерального прокурора звернувся до Ірану, Канади, Швеції та Великої Британії з пропозицією про створення міжнародної слідчої групи.9 січня о 3:30 наша експертна група прибула до Тегерану і за дві години розпочала роботу на місці катастрофи. У мене відбулася розмова з президентом Ірану щодо чіткої та повної взаємодії з нашими експертами.

Вони отримали повний доступ до всіх необхідних матеріалів: фрагментів літака, чорних скринь, записів радарів, записів диспетчерів Центру управління польотами.

Україна закликала усіх міжнародних партнерів надати дані, які б підтвердили версію про збиття літака

Ближче до вечора 9 січня з'явились заяви від лідерів США, Канади та Великої Британії про ймовірне збиття українського "Боїнгу" ракетою. Ми закликали усіх міжнародних партнерів надати дані, які б підтвердили цю версію.

Я провів робочі консультації з нашими міжнародними партнерами – прем'єр-міністрами Канади, Швеції, Великої Британії, президентами Ірану та Афганістану й наголосив на необхідності спільних дій задля розслідування обставини цієї трагедії. Ми працювали системно, без істерик заради з'ясування правди щодо обставин авіакатастрофи. 

10 січня у мене відбулася розмова з Державним секретарем Сполучених Штатів Америки Майклом Помпео та зустріч із тимчасовою повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін, яка передала мені важливу й корисну інформацію для розслідування. Також важливу інформацію передала посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії Мелінда Сіммонс.

Я хочу високо відзначити роботу українських експертів в Ірані. Вони працювали та продовжують працювати самовіддано, ретельно й цілодобово. Їхня висока професійність та оперативність, переконливі попередні висновки та докази, знайдені в Тегерані, не дозволили приховати правду.

І сьогодні керівництво Ісламської Республіки Іран визнало факт збиття українського літака та свою провину в авіакатастрофі. Цьому також безперечно сприяла й підтримка з боку міжнародних партнерів, наполеглива позиція світової спільноти. 

Зразки ДНК для ідентифікації тіл загиблих у авіатрощі шукали навіть на окупованому Донбасі

Для ідентифікації тіл загиблих було дуже швидко зібрано зразки ДНК їхніх родичів, у тому числі бортпровідниці, родичі якої знаходились на тимчасово-окупованій території.

З президентом Ірану ми домовилися, що просто зараз ним буде відданий наказ максимально швидко спільно з українськими експертами закінчити ідентифікацію тіл загиблих і підготувати їх для повернення в Україну. Це повинно статися найближчим часом.
 

Про подальше розслідування

Ми домовилися (з президентом Ірану, - ред) про початок спільної роботи з розшифровки двох бортових самописців – чорних скриньок. Ми домовилися про повну юридичну та технічну взаємодію, включно з питанням отримання компенсації. Ми домовилися, що ніхто не відкрутиться.
 

Про компенсації

Офіс Генерального прокурора України порушив справу за фактом убивства громадян України. Уряд надасть фінансову допомогу родинам загиблих. Держава також всіляко сприятиме отриманню ними компенсацій від перевізника, страхових компаній та Ісламської Республіки Іран
 

Про повернення тіл загиблих

Я поверну всіх загиблих близьким і рідним. Вони зможуть з ними попрощатися по-людськи. Ми гідно вшануємо їхню пам’ять. Всі винні будуть покарані. Ми повернемо українцям не лише відчуття безпеки та справедливості, а й упевненість, що Україна завжди буде вас захищати, в якому куточку планети ви б не були.
 

Читайте також - Звернення до народу. Про що не сказав Зеленський у справі літака МАУ

Нагадаємо, справа про надзвичайну подію з Boeing в Ірані буде розслідуватися за статтями "Умисне вбивство двох і більше людей" і "Знищення літака".

Також повідомлялося, що досудове розслідування справи про збиття українського літака Boeing в Ірані здійснюватиме Служба безпеки України.

Довідка: 8 січня невдовзі після зльоту з тегеранського аеропорту імені Імама Хомейні розбився літак Boeing-737 української авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" (МАУ).

Внаслідок трагедії загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

11 січня Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський літак "Міжнародних авіаліній України", але наголосив, що зробив це випадково.

Читайте також: В Ірані розбився український пасажирський літак (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme