ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Метаморфози кума. Як Медведчуку дозволили побути маленьким Путіним

Для нас з вами, дорогі співвітчизники, Медведчук окреслив рамки пристойності. А також вказав місце у власній країні

Depo.Влада
8 жовтня 2018 16:02
ФОТО: depo.ua

Не до ночі буде згаданий кум, він же лідер руху "Український вибір", він же ефективний комунікатор, заслужений юрист і інше-інше-інше сказав, що не вважає Росію країною-агресором. І українська медіа і блогосфера загула: "Доки!", "СБУ - ау!", пише "Ділова столиця".

А що такого сказав Віктор Медведчук в ефірі російського канал ТВЦ, чого ми не чули від нього раніше? Про те, що окупація - це Громадянська війна, що Крим - Україна, згідно українському законодавству, що Україна має бути вдячна Росії за посередництво на Донбасі, а питання по Криму необхідно вирішувати у законодавчому полі, "як пропонували українські бізнесмени та експерти"?

Цікаво не те, що говорив Медведчук, а як він це говорив. Півторагодинний монолог, у якому здавалося, що спікер і гість по черзі читають текст. Ну, правда. Ведучий навіть питань не задавав. Він просто починав сипати відверто брехливими меседжами про "громадянську війну" і кримську анексію як ознаку розпаду України через відхід від Москви, а Медведчук підхоплював, пом'якшуючи дискурс. Це була командна пропагандистська робота. А щоб у глядача не залишилося сумніву в тому, що ж за спектакль розігрується перед ним, у студію були запрошені журналісти, які по черзі ставили Медведчуку запитання. Ну чистісінько прес-конференція Володимира Путіна, яку модерує прес-секретар.

Ми все це чули раніше. І від самого Медведчука, і від безлічі "незалежних" експертів, і від політиків, які до недавнього часу робили вигляд, що вони самостійні фігури. Сьогодні всі вони зливаються в єдину силу. А Віктор Медведчук, значить, є виразником їхньої програми виходу України з кризи. На двосторонніх переговорах з бойовиками домовитися про "припинення Громадянської війни"; в ноги вклонитися Росії "за допомогу у відновленні територіальної цілісності України"; а потім, після численних вибачень перед "старшим братом", можна і обговорити питання Криму - згідно з планом Артеменко/Філіпчука/Пінчука визнати анексію і закрити питання. Адже Росія ясно висловилася, що для неї проблема Криму закрита. Ось і Україні потрібно припинити кочевряжитись. А потім заживемо єдиною родиною - старший і молодший брат. І буде нам щастя, мир і товарообіг між країнами, для загального задоволення.

Подобається перспективка? Ні? Так це ж ідеологічно вивірений шлях розвитку України, який Віктор-кум-Медведчук озвучив для українців на московському інформаційному майданчику. А де ж ще може виступити "пристойний" український політик, як не в столиці своєї батьківщини - Москві. Слово "пристойний", до речі, використовувалося Медведчуком неодноразово. В контексті прагнення до швидкої капітуляції України. Саме цей курс, на думку ефективного комунікатора, повинні вибирати "пристойні українські політики", "пристойні виборці", "усі люди доброї волі". Нам з вами, дорогі співвітчизники, окреслили рамки пристойності. А також вказали місце у власній країні.

Проблема в тому, що українці досі не розуміють, що на тлі консолідації антиукраїнських сил необхідна відповідна єдність тих, кому дорога Україна. Країна опинилася на порозі повномасштабного реваншу. Тому виступ Медведчука варто сприймати виключно як передвиборну промову московського кандидата на владу. Капітуляція - це мир, пристойний українець - це росіянин, майбутнє України - виключно під російським чоботом, ну і обов'язок перед імперією, який невдячні українці повинні усвідомити, інакше на них чекає крах. Звичайно ж, Медведчук не може перемогти на виборах в Україні. Але він прокладає шлях для "помірного проросійського кандидата", який буде переконувати українців у тому, що основним завданням президента є зростання економічного добробуту громадян, відновлення втрачених зв'язків, збалансована мовна та культурна політика, а також мир, укладений на риболовлі, в сауні, на газових перемовинах - не суть.

Не варто недооцінювати роль Медведчука в українській політиці. Він є послідовним прихильником повернення України під московський протекторат. Я б радила уважно переглянути його скандальний бенефіс на московському телеканалі, щоб розуміти ті умови, за яких Кремль готовий видати новому українському президентові ярлик на царство. Перед нами виступав генерал-губернатор Малоросійської губернії, який озвучив волю імператора. Тому завдання українців на майбутніх виборах полягає в тому, щоб не дозволити країні збочити зі шляху, який веде геть від Москви.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада