Заручниця месіанства: Чому у Тимошенко вийшов прокол з VIP-агітаторами на з'їзді

Слідом за "кіборгами" і Пауло Коельйо від підтримки лідерки "Батьківщини" відмовився екс-генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен. Утім у її штабі, схоже, проблеми з цим не бачать

Політичний оглядач
Заручниця месіанства: Чому у Тимошенко в…

Колишній генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен спростував, що він підтримав висунення лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко на пост президента України. "Ні. Не правда, я не підтримував жодного кандидата. Я лише звернувся до українців у відео з тим, що, коли країна обрала шлях у напрямку до ЄС, то мусить проводити реформи. Це моє послання всім кандидатам. І відео доступне для всіх кандидатів", - зазначив він у коментарі "Прямому".

Нагадаємо, учора відомий письменник Пауло Коельйо, слова якого також були у ролику, показаному під час з'їзду "Батьківщини", повідомив, що ніколи не записував жодного повідомлення на підтримку поточного кандидатства Тимошенко. "Хоча вона мені подобається як людина, українська політика – не моя справа", – наголосив Коельйо.

Відповідь команди Юлії Володимирівни не забарилася. На думку речниці лідерки "Батьківщини" Марини Сороки, фільм про Юлію Тимошенко зі словами Пауло Коельйо є біографічним, а не агітаційним. Але є одне вагоме "але" - показали його під час партійного з'їзду, а не в домашньому колі майбутньої претендентки на головну посаду в державі. Простіше кажучи, зманіпулювали. Так само було і з Расмуссеном.

Гучним скандалом очікувано закінчилася й участь у з'їзді групи "кіборгів". Спочатку виявилося, що Натан (Андрій) Хазін, який назвав Тимошенко "політичним кіборгом", не воював за Донецький аеропорт. Як зауважив блогер Андрій Дзиндзя, Хазін дійсно був у "полоні", але не у бойовиків, а в своїх, коли 9 травня 2014 року його прийняли за сепаратиста та надягли наручники. "Полон тривав дві години. Після чого Хазін та Ярослав Гончар викрали зброю, видану "Азову", поїхали у Київ і так і не повернулись", - розповів Дзиндзя.

Ще одна неприємна для Тимошенко історія сталася у Кам'янці. Там голова спілки "Побратими України" Олександр Барановський склав повноваження через участь "кіборгів" у партійному заході "Батьківщини". "Виходжу з організації "Побратими України" у зв'язку з тим, що категорично не підтримую одноосібне рішення керівництва спілки, яке своїми діями заплямувало чесне ім'я "кіборгів та ветеранів війни з Росією" - написав він.

Враховуючи досить негативну реакцію справжніх ветеранів АТО на вчинок групи своїх побратимів, не виключено, що заява Барановського не остання. Також, нагадаємо, у кіно про Юлю включили екс-президента Польщі Александра Квасневського та президента Європейської народної партії Жозефа Доля. То ж і ці два поважних політика можуть долучитися до Коельйо і Расмуссена. Якщо, звісно, їх використали "в темну".

Це далеко не перший скандал під час передвиборчої кампанії Тимошенко. Видання VoxUkraine, проаналізувавши "Новий курс", нарахувало там багато запозичень і плагіат. Тоді у "Батьківщині" відмахнулися: "більше б плагіату правильних ідей та реформ", заявила Альона Шкрум. І закинула авторам аналізу політичну заангажованість.

Була ще історія з використанням фото шоумена Сергія Притули для просування сторінки Волинської обласної організації партії "Батьківщина" на "Фейсбук", і використання фото бійця АТО Олександра Лисенка в якості ілюстрації до статті в партійній газеті. Ці та інші "зашквари" штаб Юлії Володимирівни намагався погасити. Паралельно з цим тих, хто поширював інформацію про штабні "проколи", обзивали "порохоботами". Власне, нічого у поведінці не змінилося і нині. А це означає, що на власних помилках команда Тимошенко вчитися не збирається і тому приречена їх повторювати.

Правду кажучи, на хворобу підвищення ролі своєї особистості на фоні масштабних фігур страждають й інші наші політики. Поки це траплялося в менших розмірах, хоча також не залишилося непоміченим. Можливо тому, що реакція на викриття була адекватнішою і не привертала додаткової уваги до скандалів.

Аби не втрапляти в неприємності з плагіатом, з використанням відомих фігур в якості VIP-агітаторів без їхньої згоди, потрібно не лише акуратніше підбирати технологічні ходи, але й відмовитися від ореолу месіанізму, притаманного багатьом нашим кандидатам у президенти. Можна ж було обійтися без показу Коельйо, тим більше, що це запис не новий. Або принаймні попередньо повідомити письменника, що ролик за його участю покажуть на партійному з'їзді. Чи боялися, що той відмовить і доведеться вирізати знаменитість з агітки?

Утім, з огляду на реакцію членів команди Тимошенко на свої проколи, їх всі ці історії не надто турбують. І причин тому кілька. Перша – у виборця коротка пам'ять, такі ляпи швидко забуваються. Або ж перебиваються новими, які також швидко забудуться. Друга причина – медіа-скандали в основному живуть в Інтернеті та у "Фейсбуку". А середньостатистичний виборець орієнтується на телевізор. Там картинка зі з'їзду виглядала ефектно. А тих, кому не сподобалися нюанси, традиційно запишуть до "порохоботів".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme