Чинний мер, кандидат від ЄС і інтрига від ОПЗЖ: Хто боротиметься за Суми на місцевих виборах
Боротьба за крісло міського голови Сум розгорнеться між трьома політичними полюсами: командою діючого мера, ОПЗЖ та ЄС із сателітами
- Головна
- Антон Коломойцев
-
11 серпня 2020 11:00

Поступове зміщення електоральних уподобань від "Слуги народу" у бік інших політичних сил спровокувало активізацію останніх і на місцевих виборах. Сили, що асоціюються з екс-президентом Порошенком, а паралельно з ними і табір так званих колишніх біло-синіх, відчули, що їхні політичні перспективи реанімуються. В Сумах падіння рейтингів команди Зе окреслило новий політичний трикутник, в межах якого і відбуватиметься основна політична боротьба на мерських перегонах, прогнозує Depo.ua.
Чи стане Лисенко знову мером Сум
Мер Сум Олександр Лисенко, який вже двічі виборював цю посаду, є в певному сенсі улюбленцем долі: численні факапи і скандали, у які він з завидною регулярністю потрапляє і падіння міста у прірву комунального занепаду, не призводять до кардинального падіння його рейтингів.
Йому сходять з рук випадки "комунальної" загибелі немовлят у ліфтах, снігові блокади міста, корупція в мерії, кримінальні справи стосовно нього самого та його заступників, "кидки" ділових та політичних партнерів та багато іншого. Навколо Лисенка кружляюють прокурорські та інші правоохоронці, з ним всерйоз намагався боротись колишній губернатор Клочко, в бік мера лунають нищівні епітети та порівняння. Але він тримається. І навіть дозволяє собі робити такі кадрові та бюджетні фінти, яким би позаздрили й винахідники відмазок з офісу київського мера Віталія Кличка.
Але до жовтневого голосування Олександр Лисенко підходить дещо ослабленим - за минулий рік він втратив політичну підтримку з боку свого багторічного центру тяжіння - головного офісу партії "Батьківщина". Результатом стала втрата ним позиції голови обласної організації партії Юлії Тимошенко.
Фактично Лисенко опинився у ситуації безпартійності, адже новий бенефіціар місцевої "Батьківщини", яким вважають нардепа Ігоря Молотка, має відмінні вподобання та плани. Тож навіть збереження Лисенком формальної посади заступника обласної організації жодним чином не гарантує йому не тільки висування від цієї політсили, а й навіть підтримку і сприяння з боку організаційної структури партії.
Втративши цей "дах", ще навесні, мер спробував навести мости з партією влади "Слуга народу". І намагався вибороти якщо й не висунення його кандидатури від "Слуг", то принаймні, нейтралітет і приховану підтримку. Для цього Лисенко вступив у тісний контакт з новопризначеним головою Сумської обласної державної адміністрації Романом Грищенком, лояльність якого, розраховував мер, додасть йому впевненості. Лисенко поступився Грищенку і в адміністративному плані, взявши людину губернатора в свої заступники, і надав йому у користування всі свої піармайданчики, аби новий очільник області мав можливість закріпитись у суспільному і медійному просторі.
Але можливості Романа Сергійовича виявилися дещо переоціненими: незважаючи на зухвале прагнення підім'яти всі живі економічні, адміністративні та соціальні процеси в області під себе і, навіть, певні успіхи на цьому напрямку, голова ОДА виявився безсилий щось вирішувати на рівні керівництва партії та Офісу президента. А після догани від Зеленського та лебединського зашквару зі стріляниною, йому зараз доводиться більше думати про свою долю, аніж про Лисенка.
Тим часом на горизонті намалювалася ймовірна кандидатка на посаду мера від правлячої партії, депутатка-мажоритарниця Тетяна Рябуха. Яка, за всіма ознаками, майже виборола собі право на висунення від "Слуги народу". Принаймні її прізвище фігурує у деяких списках висуванців, злитих з центрального партійного офісу після чергового кастингу.
В той же час, зрозуміло, що минулорічна ситуація, коли логотип "Зе" давав гарантію отримання мандату навіть таким ноунеймам, як Рябуха, вже не матиме повторення. І розраховувати тепер вона може лише на невелику купку ядерних прихильників Зеленського. Яких, до речі, вона відриватиме від свого колишнього патрона Лисенка, в системі влади якого вона працювала до обрання нардепом. І фактично нищитиме його шанси на перемогу у першому турі.
Саме з цієї причини висуненню Рябухи аплодуватимуть в таборах головних конкурентів Лисенка - ОПЗЖ та ЄС, яким вигідне електоральне послаблення діючого мера. Кандидати від цих двох політичних сил вочевидь стануть іншими двома верхівками політичного трикутника, які боротимуться один з одним за вихід у другий тур мерських виборів.
Хто іде в мери СУМ від "Європейської солідарності"
Колишній нардеп і неформальний керівник виборчої кампанії Порошенка на Сумщині Олег Медуниця, схоже, змирився з бесперспективністю власної кандидатури на виборах мера Сум. Хоча донедавна активно плекав наміри поборотись за крісло.
Замість Медуниці націонал-демократи висуватимуть колишнього першого заступника голови ОДА і нинішнього керівника обласного осередку ЄС Вадима Акперова. До ЄС в підримці колишнього посадовця доєдналися "Демократична сокира" з обойми того ж Порошенка, майже забутий Народний рух, а також місцева організація партії "За Україну", якою керує згаданий вище Медуниця.
Вадим Акпєров брав участь у минулорічних позачергових виборах народних депутатів і в одному з мажоритарних округів в Сумах набрав майже 9% голосів, поступившись висуванцю "Слуги народу", а також представникам "Батьківщини" та ОПЗЖ.
На користь Акпєрова працюватиме зростаюча популярність ЄС, яка поступово відвойовує свої позиції. Але в той же час особиста впізнаваність Акпєрова в місті є доволі низькою і його розкрутка напередодні голосування вимагатиме значних матеріальних вкладень. Тоді як на тому ж національно-демократичному полі поряд з Акпєровим пастиметься його колега по роботі в ОДА Дмитро Живицький, якого відносять до табору "соросят", а також місцевий підприємець Володимир Лободін. І один і інший обіцяють дещо попсувати результат Акпєрова.
Для Вадима Вагіфовича та групи його підтримки результатом-максимумом, який вони перед собою ставлять, є потрапляння до другого туру разом з Лисенком. І в цьому контексті їхня головна боротьба буде спрямовуватись не стільки проти діючого мера, скільки проти висуванця ідеологічно протилежної до них політичної сили - "Опозиційної платформи - За життя".
Власне початок кампанії Акпєрова вже засвідчив, що головною темою буде протидія реваншу "синьо-білих", яких тут називають посібниками російської агресії. Другим аспектом кампанії буде боротьба за електорат "зелених", яких активно критикуватимуть за некомпетентність та непрофесіоналізм. І намагатимуться відхопити від рейтингу політичної сили президента шматки електорату, який продовжує розчаровуватись.
Кого в мери Сум висуне ОПЗЖ
Головна ж інтрига мерських виборів у Сумах зберігається в тому, кого висуне кандидатом в мери ОПЗЖ - політична сила, яка демонструє в регіоні найбільший темп зростання рейтингу.
Очевидним претендентом є колишній губернатор Сумської області Юрій Чмирь, який продемонстрував значний результат на парламентських виборах в міському мажоритарному окрузі. Він є найбільш впізнаваним обличчям серед місцевих представників цієї сили і цілком може розраховувати на потрапляння у другий тур. Особливо якщо сплюсувати його минулорічний результат з результатом іншого висуванця з біло-синього табору Олександра Соколова, який набрав минулого літа в цьому ж окрузі 8% голосів. (Наразі Соколов конкурує з Чмирем за можливість бути висунутим від ОПЗЖ на мерських виборах).
На боці екс-губернатора також грає і його близький товариш, нардеп Ігор Молоток, під впливом якого наразі перебуває згадуваний вище осередок "Батьківщини", а також осередки деяких інших політичних партій. В активі цього тандему є медійна група, що складається з популярного телеканалу та кількох інформаційних інтернет-ресурсів.
Але за всіх, здавалося б, очевидних зисків такої комбінації, вона не є однозначною і очевидною в першу чергу для самого Юрія Павловича. Адже вихід у другий тур з Лисенком не дає Чмирю великих шансів на перемогу. І створює для нього особисто ризик вийти з цього протистояння з тавром остаточно переможеного. А також з по-новому актуалізованим брудним шлейфом роботи в АП Януковича та оберемком кримінальних справ, історії яких опоненти обов'язково витягнуть в ході виборчої кампанії.
Тож зараз претендент перебуває на досить складному етапі ухвалення рішення. А його оточення, яке мріє повернутись у владу разом зі своїм провідником, намагається переконати останнього у необхідності балотування.
Читайте також: Місцеві вибори на Сумщині: Як еліти хочуть розділити область з Зеленським
Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:12 На Закарпатті за добу виявлено 86 випадків COVID-19: Де хворіють найбільше
- 09:04Російська співачка, якій заборонили в'їзд в Україну, записала звернення до СБУ на унітазі Відео
- 09:01У Канаді помер відомий український професор, колишній викладач вінницького політеху
- 08:58Стали відомі суперники "Вест Хема" Ярмоленка і МС Зінченка в Кубку Англії ФОТО
- 08:58Іван Дорн з найпопулярнішим російським гумористом став ведучим "Орла і решки" ФОТО
- 08:57ДСНС попереджає про снігопади та сильний вітер: У яких областях погіршиться погода
- 08:47"Велика сімка" вимагає від Росії негайно звільнити Навального
- 08:41"Друзі" повертаються: Дженніфер Еністон натякнула на початок зйомок ФОТО
- 08:40На Харківщині від коронавірусу померли 8 людей, – РНБО
- 08:35Більшість республіканців у Сенаті США не підтримують імпічмент Трампу
- 08:31Ані Лорак показала, як виглядає "на домашньому" ФОТО
- 08:22Штурм Капітолію: Щонайменше 150 осіб отримали обвинувачення
- 08:19На Харківщині виявили 238 нових хворих на коронавірус, – Степанов ФОТО
- 08:10 Коронавірус в Україні: 3 776 нових випадків та майже 2,5 тисячі госпіталізацій
- 08:06 У Дніпрі за добу від COVID-19 померли 6 людей
- 07:58У AstraZeneca пояснили, чому виникли проблеми з поставками вакцин у ЄС
- 07:43 На Донбасі отримав поранення воїн ЗСУ
- 07:30YouTube продовжив обмеження для каналу Трампа, – ЗМІ
- 07:15 Нижча від рекомендованої Кабміном: "Нафтогаз" назвав ціну на газ у лютому