Офіцерка ЗСУ, яка грозиться бити в зуби: Що відомо про Ірину Верещук, нову міністерку з питань тимчасово окупованих територій

Верховна Рада призначила новою міністеркою з питань тимчасово окупованих територій Ірину Верещук

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Офіцерка ЗСУ, яка грозиться бити в зуби:…

За неї віддали голоси 260 депутатів – 218 "слуг народу", 14 членів "За майбутнє", 20 – "Довіри" і 8 позафракційних. 

Depo.ua зібрав ключову інформацію про нову міністерку. 

Компромат на Ірину Верещук

На посаді мера Рави-Руської Верещук стала популярною в ЗМІ через свої заяви - після відмови Януковича підписувати Угоду про асоціацію з ЄС, вона, від імені громади міста звернулася до Європейського Союзу із закликом підписати Угоду про асоціацію окремо з Равою-Руською. Тоді Верещук наголошувала, що це не є сепаратизмом, адже Рава-Руська – маленьке місто на кордоні з Польщею, не має жодних планів відділятися від України.

А ставши "слугою народу" перетворилася на медійну персону. І учасницю скандалів. Так, минулоріч вона використала проти Порошенка кремлівський фейк 6-річної давнини про те, що він буцімто вітав Путіна. Пізніше Верещук пояснила, що інформацію про те, що такий факт був, прочитала в ЗМІ.

А невдовзі "Миротворець" розповів про зв'язки Верещук з російськими пропагандистами.

"Воюючи з 2014 року на інформаційному фронті з російським агресором, Центром "Миротворець" здобуто терабайти (!!!) інформації. І в першу чергу, щодо листування пропагандистів кремля не тільки зі своїми контактами в Україні, а ще й між собою щодо цих контактів. В цих листуваннях є й Ірина Верещук. Після вчорашнього зашквару Верещук ми зазирнули у сховище "Миротворця" щоб зрозуміти – звідки ж ноги ростуть? Виявилося, що нічого дивного в її поведінці немає", – йдеться в повідомленні.

Верещук не приховує, що давно знайома зі своїм колегою з "Опозиційної платформи – За життя" Тарасом Козаком, який володіє підсанкційними телеканалими "112 Україна", NewsOne та ZIK, і якого пов’язують з Віктором Медведчуком. Верещук часто з'являлася на одіозних каналах, доки ті не заборонила РНБО.  При цьому запевняла, що "нейтрально" ставиться до Козака і у Верховній Раді вони майже не спілкуються.

Похід у мери Києва

У липні 2020 року Верещук виграла праймеріз "Слуги народу" на мери Києва, обійшовши Миколу Тищенка, Олександра Качуру, Дмитра Гуріна і Олександра Дубінського. Її передвиборча кампанія привернула неабияку увагу ЗМІ. Зокрема, чимало обговорювали ролик, в якому Верещук з'явилася у ролі Мері Поппінс. 

Верещук у рекламі

 Потім кандидатку звинувачували у тому, що вона сплагіатила ідею у британській рекламі. Також Верещук оскандалилася перед журналістами, коли не змогла відповісти на питання, де у Києві знаходиться Пріорка. 

В цілому, за даними "Опори", Верещук витратила на кампанію 22 мільйони 143 тисячі 753 гривень – найбільше з усіх кандидатів. При цьому опинилася лише на п'ятому місці – за неї віддали голоси 39 321 киян. 

Біографія Ірини Верещук

Верещук – 41 рік, народилася у Раві-Руській. Вчилася в школі-інтернаті, а потім – у Військовому інституті при Національному університеті "Львівська політехніка" і ще кількох вишах, в тому числі в Польщі, де продовжила дослідження досвіду реформ децентралізації. Після військового вишу 5 років служила на офіцерських посадах в Збройних Силах України. Звільнилася у званні старшого лейтенанта. 

ірина верещюк кандидат у мери києва

Тут і далі - фото зі сторінки Ірини Верещук у Фейсбуці

У 2007-2008 роках працювала юристкою у Рава-Руській міській раді.

У 2010 стала директоркою "Агенції регіонального розвитку "Жовківщина - європейський дім" та заступницею голови Жовківської РДА, і в тому ж році перемогла на місцевих виборах, ставши наймолодшою жінкою-мером в Україні.

Верещук - велика прибічниця децентралізації. На посаді міської голови Рави-Руської наголошувала на необхідності децентралізації влади, проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні, передачі податків місцевим громадам. Місцеве самоврядування називає "місцевим самоврятуванням". Виступає за надання прикордонним населеним пунктам спеціального статусу, що дасть додаткові надходження до місцевих бюджетів шляхом збору податків за перетин автомобілями кордонів таких міст, сіл та селищ. 

У травні 2014 року записала відеозвернення до матерів Росії із закликом не допустити війни.

На початку 2015 року Верещук подала у відставку з посади міської голови і стала співзасновницею Соціальної платформи "Важливий кожен". Але цьому передували скандальні події. Преса писала про гучний конфлікт між тоді ще міською головою Іриною Верещук і нардепом Володимиром Парасюком, в наслідок якого Верещук і подала у відставку, заявивши на засіданні міскради, що "втомилася від постійного тиску і безпідставних звинувачень від псевдопатріотів". Перед цим Парасюк на своїй сторінці у Фейсбуці звинуватив Верещук в корупції, мовляв, вона роздає родичам комунальні землі, рідко буває на робочому місці і жителі міста частіше бачать її "в ефірі Шустер LIVE, де вона розповідає на всю країну, як нам жити, однак на практиці все виглядає абсолютно інакше", - пишуть vesti-ukr. Допис Парасюка у Фейсбуці вже недоступний.  

Тоді міськрада відставку не прийняла і Верещук залишилася міською головою. Вона звернулася до СБУ та МВС з проханням дати оцінку діям народного депутата Володимира Парасюка, оскільки деякі з них, на її думку, дестабілізують ситуацію у прикордонних районах Львівщини.

Нагадаємо, що Верещук і Парасюк були опонентами на парламентських виборах в 2014 році, обидва балотувались до Верховної Ради.

У 2019 році Верещук заходилася захищати NewsOne від Нацради з питань телебачення і радіомовлення, яка, нагадаємо, звернулася до суду щодо ліцензії названого мовника. Верещук, зокрема, заявила, що у членів Нацради - "професійна деформація".

"Читала їхні рішення, які на мою суб'єктивну думку, є необґрунтованими", - зазначила вона.

Раніше, в 2013 році, ЗМІ писали, що Верещук спіймали на хабарі у розмірі 200 тис. доларів,  а в 2014 - про те, її обікрали. Це сталося біля дошкільного навчального закладу №1, де меркиня припаркувалася і пішла у справах. У цей момент двоє невідомих розбили лобове скло та вкрали сумку, в якій нібито було 30 тисяч доларів готівкою. Але наголошуємо, що це тільки чутки і офіційного підтвердження не було.

В 2016 році Верещук очолила Міжнародний центр балтійсько-чорноморських досліджень та консенсусних практик і не приховувала, що його фінансують Віктор Медведчук і Тарас Козак, повідомляє znaj.ua.

А це - допис російської журналістки з "Русского репортера" Марини Ахмедової. В 2013 році вона приїжджала до Верещук у Раву-Руську і писала репортаж про місто (посилання навіть є в твітері Верещук, невдовзі по тому полишеному), потім під час виборчої кампанії Ахмедова брала у Верещук інтерв'ю, опубліковане на сайті Spektr.Press. У ньому вона заявила, що "нам не агресія потрібна, нам треба шукати те добро, яке зможе країну об'єднати. Тому що агресія - це війна", а також обіцяла, що розроблений нею проект адміністративно-територіальної реформи "дасть громадам розвиватися спокійно, без Києва, без влади, без парламенту і без президента ", - пише focus.ua

З 2017 року Верещук - доцентка кафедри політології НПУ ім. Драгоманова.

Є керівницею МБФ "Добро тім".

В 2018 працювала за сумісництвом у Інституті екології, економіки та права і Національному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова. Основне місце роботи - АТ "Альпарі Банк".

До вступу в "Слугу народу" була позапартійною, балотувалася в нардепи на позачергових виборах в 2014 році. У 2019 році була обрана народною депутаткою 9 скликання від партії "Слуга народу" номером 29 у списку як безпартійна.

Верещук активно коментує політичні події в державі. Була різкою противницею того, щоб Володимир В'ятрович залишався головою Інституту національної памяті – на її думку, саме він винний в тому, що між Польщею та Україною останніми роками точаться історичні суперечки, повідомляє Rzeczpospolitа

Періодично намагається епатувати – зокрема, після сварки в телеефірі з нардепом від ОПЗЖ Нестором Шуфричем пригрозила дати в зуби супротивникам. 

Погроза Верещук

Вже протягом кількох місяців у ЗМІ висловлювала бажання обійняти посаду міністра оборони. 

"У мене є вища військова освіта, у мене чоловік військовий, я служила в армії, один з синів військовий… Я добре знаю, куди йду. Я чудово розумію, який ризик для мене особисто це становить – і репутаційний, і політичний, і щодо мого майбутнього, і психологічний. Але хтось повинен це робити", – зокрема, заявляла вона в програмі Перші особи на 24 каналі.

Ірина Верещук – статки і особисте життя

У Ірини є син Олег. В якості особи, з якою вона спільно проживає, не перебуваючи у шлюбі, зазначений Кухаренко Михайло Вікторович. 

Згідно з декларацією, Ірині Верещук належить 50% квартири в Броварах площею 37,6 кв. м. Решта 50% - власність Валентини Павлівни Кухаренко. У Львові квартира площею 53,2 кв. м - у спільній власності з Ольгою Теодорівною Смик, у Верещук  - 60%.

Ще одна Львівська нерухомість - квартира площею 45,5 кв. м - у спільній власності з Віктором Сергійовичем Кухаренко (по 50%). У декларації вказана також київська орендована квартира на 95 квадратів. Ще Ірина Верещук має квартиру у повній власності у Раві-Руській на 38,6 кв. м. і три земельні ділянки: дві - площею по 1000 м² у Раві-Руській і одна - на 19 тис. 977 м² в Сопошині на Львівщині.

У Михайла Кухаренка, зазначеного у якості особи, що проживає спільно, у Лебедівці Вишгородського району Київської області - земельний наділ площею 891 м².

Верещук має "Тойту Кемрі" 2018 року випуску, яку купила в липні 2018 року. Її співмешканець пересувається на Volkswagen Touareg.

У числі корпоративних прав - 22,5% від загального капіталу Української бурштинової біржі, її вартість у грошовому вираженні – 11250 грн.

Зарплата за основним місцем роботи у Верховній Раді за 2021 рік – 503 тис. грн. В Інституті екології, економіки і права Верещук заробила 28846 грн. В Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова – 43897 грн. 

На її рахунках близько 300 тис. грн та 11 тис. доларів. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme