Меркель з Порошенком визнали, що мир на Донбасі під загрозою зриву

Президент України Петро Порошенко продовжив телефонні консультації з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель
Depo.Влада
7 жовтня 2014 07:00
ФОТО: depo.ua
Меркель з Порошенком визнали, що мир на Донбасі під загрозою зриву
Меркель з Порошенком визнали, що мир на Донбасі під загрозою зриву

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави, передає ДеПо.

Так, Порошенко і Меркель обговорили процес мирного врегулювання на Донбасі. Співрозмовники констатували, що відсутність стійкого прогресу з виконанням мінських домовленостей, а також продовження обстрілів з боку бойовиків ставлять під загрозу план мирного врегулювання. Зокрема, Президент наголосив на необхідності відновлення контролю над українсько-російським кордоном на окупованій ділянці, створення можливості для виконання українськими прикордонниками своїх функцій при моніторингу ОБСЄ та належного технічного забезпечення.

Меркель і Порошенко також зазначили, що проведення місцевих виборів у деяких районах Донецької та Луганської областей має відбуватися відповідно до українського законодавства, а також в умовах сталого двостороннього припинення вогню, рівних можливостей ведення передвиборчої кампанії, залучення міжнародних спостерігачів.

Порошенко подякував Меркель за направлення в Україну гуманітарної допомоги. Він повідомив, що 112 вантажівок з гуманітарною допомогою для постраждалих на Донбасі вже перетнули український кордон і прямують до Києва.