Меркель порадила Тимошенко не виходити з коаліції

Сьогоднішній з'їзд "Батьківщини" не подарував жодних сенсацій. Тимошенко діятиме за принципом тихіше їдешь, далі будешь
Depo.Влада
12 вересня 2015 16:05
ФОТО: depo.ua
Меркель порадила Тимошенко не виходити з коаліції
Меркель порадила Тимошенко не виходити з коаліції

Крім того, що на з'їзді "Батьківщини" заявили про 30 тис. кандидатів в місцеві ради нічим іншим він не відзначився. Посили, які озвучила Тимошенко вже лунали раніше, зокрема, на останньому її брифінгу. Тимошенко планує боротися за сильну та професійну армію, долати корупцію, змінити уряд, повернути справедливі тарифи, не допустити розширення повноважень президента через децентралізацію, але... у жодному разі не виходити з коаліції. На цьому Тимошенко наголосила особливо чітко.

"Коли говорять про «золоту акцію» «Батьківщини» щодо руйнації проєвропейської демократичної коаліції, то я хочу сказати: ми не торгівці акціями і ми - не політичний ломбард, який буде використовувати під час війни такий сильний інструмент. Ми з вами - державники, патріоти, відповідальні і професійні люди. Ми будемо боротися як із зовнішнім агресором, так і з усім безглуздям, який відбувається всередині коаліції», - запевнила Юлія Тимошенко."

Чому Тимошенко вирішила триматися коалції, незважаючи на певні домовленості з деякими олігархами, які хочуть перевиборів парламентських та президентських? Адже, Тимошенко могла би, як і Ляшко, заробити більше балів, якщо б перейшла у відверту опозицію. Але не хоче цього робити. Частково тому, що не хоче бути другою після Ляшка. Частково тому, що місцеві вибори для неї не головний пріоритет. От якби мова йшла про парламентські чи президентські вибори... Але тут Тимошенко теж вирішила пригальмувати, оскільки їй не радять на це зараз розраховувати старі друзі.

Depo.ua стало відомо, що різними дипломатичними каналами, через різних її близьких соратників на кшталт Тарасюка та Немирі, Юлії Володимирівні "переказують вітання" різні високі європейські політики, які дуже переймалися її долею у в'язниці. І от ці її друзі не радять зараз розвалювати коаліцію, бо вони, хоч геть і не всім задоволені, але зацікавлені в стабільній Україні на даний момент. Тому Юлії Володимирівні слід почекати.

Судячи з усього, Тимошенко сприйняла слушність таких порад, адже розгойдування ситуації не обов'язково призведе до перевиборів парламенту, а тим більше президента. Разом з тим, Юлія Володимирівна вже давно стала майстром бути одночасно і у владі, і в опозиції. А крім того, вона навчилася чекати.