Меркель і Олланд домовилися з Путіним про наступну "нормандську" зустріч

Наступна зустріч в "нормандському" форматі для контролю за процесом виконання Мінських домовленостей на рівні заступників міністрів закордонних справ запланована на 10 червня у Парижі
Depo.Влада
29 травня 2015 19:36
ФОТО: depo.ua

Про це під час телефонної розмови домовилися президент Франції Франсуа Олланд, канцлер ФРН Ангела Меркель і президент Росії Володимир Путін, повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Єлисейського палацу.

Західні лідери заявили Путіну про необхідність швидкої реалізації всіх заходів, які вказані у мінській угоді.

"Вони висловили надію, що чотири робочі групи з питань політики, безпеки, економічного і гуманітарного характеру, створені 6 травня в рамках тристоронньої контактної групи виробляють конкретні рішення", - повідомили в канцелярії Олланда.

Сторони також наголосили, що сепаратистські лідери, які пов'язані з цими робочими групами, повинні активно і конструктивно брати участь у їхній роботі.

Олланд і Меркель наголосили на важливій ролі у підготовці та моніторингу майбутніх місцевих виборів в районах, що знаходяться під контролем сепаратистів.

"ОБСЄ, зокрема, повинна мати можливість вільного доступу на всі території, контрольовані сепаратистами", - йдеться у повідомленні.

Меркель і Олланд також додали, що підготовка до місцевих виборів здійснюється в рамках законодавства України.

Крім того, вони наголосили, що має бути повне дотримання режиму припинення вогню і застосування важких озброєнь, звільнення ув'язнених і відновлення торговельно-економічних відносин між зоною, контрольованою сепаратистами, і рештою території України.

Нагадаємо, що 27 травня ЗМІ провідомили про зрив Роією на поточному тижні зустрічі у нормандському форматі на рівні заступників міністрів закордонних справ з питання виконання Мінських домовленостей. Однак в Москві відповіли, що такої домовленості про зустріч "нормандської четвірки" на рівні заступників глав МЗС взагалі не було.