Мер Риги оприлюднив карикатури про збитки від радянської окупації

На погрозу тюремним терміном за карикатуру про збитки Латвії від "радянської окупації"мер Риги Ніл Ушаков відповів новим шаржем
Depo.Влада
26 квітня 2016 16:49
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на korrespondent.net.

22 квітня Ушаков розмістив карикатуру у "Фейсбук" на заяву голови латвійської комісії з підрахунку збитків від дій СРСР Рути Паздере про те, що Латвії були завдані збитки на 185 млрд євро.

На малюнку Ушакова велосипедист зумисно ламає власне колесо і вимагає за це компенсації від Росії.

Мер Риги оприлюднив карикатури про збитки від радянської окупації - фото 1

Паздере розцінила цю картинку як висміювання історії країни і пригрозила ризького меру в'язницею в ефірі радіо Baltkom.

"Ушаков висміяв Латвію: нібито Латвія сама просила себе окупувати, а зараз випрошує у Росії 185 млрд євро. У цьому випадку в дуже грубій формі була висміяна наша історія", - заявила тоді Паздере, пообіцявши позиватися проти нього в генпрокуратуру.

На цю заяву Ушаков відповів новою картинкою, на якій велосипедистом вже є Паздере. Вона їде на велосипеді і називає проблеми латвійської економіки. Виламавши колесо, чиновниця заявляє про необхідність посадити Ушакова до в'язниці.

Мер Риги оприлюднив карикатури про збитки від радянської окупації - фото 2

"Як вкрасти банк / розорити підприємство / платити жебрацькі пенсії і при цьому натомість не мати жодної відповідальності - вислухайте поради фахівця з компенсацій Рути Паздере", - підписав Ушаков картинку.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року повідомлялося про те, що країни Балтії виставлять Росії рахунок за "радянську окупацію".

18 квітня цього року комісія Паздере оцінила завдані збитки Латвії в 185 млрд євро, згодом збільшила їх до 300 млрд євро.

22 квітня Паздере заявила, що Росія збанкрутує, якщо відшкодує збитки всім постраждалим країнам, і запропонувала Москві вибачитися. Вона зазначила, що головним для Латвії є визнання Росією "національної історії".

У Москві заявили, що у Латвії немає правових і юридичних підстав вимагати від Росіїкомпенсації збитків через "радянську окупацію".

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада