Мер Львова не має повноважень забороняти законний лотерейний бізнес – експерт

Діяльність з розповсюдження державних лотерей є законодавчо дозволеним видом господарської діяльності в Україні, котра провадиться операторами лотерей, тому будь-яке обмеження діяльності пунктів розповсюдження державних лотерей на місцевому рівні є грубим порушенням законодавства та не допустиме в правовій країні

Про це заявив експерт Ігор Галицький, коментуючи заяву міського голови Львова Андрія Садового щодо необхідності негайної заборони лотерейного бізнесу в місті.

"В засобах масової інформації, з'явилася інформація, що Міським головою Львова Андрієм Садовим була висловлена ініціатива про необхідність негайної заборони лотерейного бізнесу в місті Львів. Дане питання заплановано винести на розгляд Виконавчого комітету Львівської міської ради. Такі ініціативи не можуть бути впроваджені, оскільки пункти розповсюдження державних лотерей діють відповідно до Закону України "Про державні лотереї в Україні" та Ліцензійним умовам провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей", - зазначив Галицький.

За словами експерта, Закон України "Про державні лотереї в Україні" визначає, що розповсюдження державних лотерей здійснюється на всій території України та не потребує одержання спеціальних дозволів. Також заборонено встановлювати будь-які обмеження щодо здійснення діяльності з розповсюдження державних лотерей, у тому числі щодо встановлення пунктів розповсюдження державних лотерей.

"На сьогоднішній день органи місцевої влади не мають повноважень щодо заборони дозволених в Україні видів господарської діяльності. Вказані дії Міського голови можуть бути розцінені як перевищення службових обов'язків та призведуть до порушення законних прав операторів державних лотерей, що отримали ліцензію Міністерства фінансів України. Що стосується незаконних гральних закладів, то припиняти їх діяльність мають правоохоронні органи", - підкреслив Галицький.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"