"Менти" проти контори. Хто переможе у війні "фальсифікаторів"

Посадка Мангера і події під Подільським РВВС в столиці стали початком масштабної війни АП та МВС. Але, якими б войовничими не були гасла обох сторін, поки ця війна позиційна і обидві сторони не готові до другого кроку

Попри гучні заяви і арешти, ні МВС, ні Банкова (Володимирська, 33) не готові до наступного кроку, який би реально посягнув на людей із вищого ешелону влади. Одна й інша сторони розуміють, що, відкривши скриню Пандори, можна самому "зіграти в ящик". Тому, все те, що ми зараз бачимо – це випуск пари. Поки що.

Попри те, що сторони начебто мають різні можливості, всі поки стараються тримати баланс інтересів. Так, на одній стороні - стотисячна армія МВС і Нацгвардії, а також десять тисяч організованих народних дружинників плюс низка громадських організацій, серед яких варто виділити "Опору", яка поки повністю ретранслює меседжі цього табору. З іншої сторони є СБУ, низка атошних структур і системна підтримка послів великої сімки і особливо США. Але сама ця конфігурація лякає обидві сторони і поки не дає можливості перейти в реальний контрнаступ.

Посадка Мангера – це тактичний крок, така собі демонстрація сили. Не більше того. Протилежна сторона поки мовчить і не дає асиметричної відповіді (посадка когось із штабу Порошенка). Всі дії поки пригальмовані і сторони, попри гучні заяви на публіку і особливо не на публіку, не поспішають діяти. Всі бояться.

Як можуть розвиватися події далі?

Вже зараз можна майже не сумніватися, що МВС регулярно в різних частинах країни будуть ловити агітаторів, які отримуватимуть 400-500 грн за свою роботу. В ЗМІ буде створений постійний інтершум, пов'язаний з фальсифікаціями, перш за все в штабі Порошенка. Як на це буде реагувати БПП? Тут, насправді, є кілька варіантів. Останнім часом, головну роль в подібних політичних баталіях відігравали зрадники. Головне питання, на яке сьогодні ні в кого немає відповіді - наскільки регіони будуть готові виконувати вказівки згори. Відповідальні за вибори поліцейські - живі люди. І наскільки їх вдасться "перекупити" або культурніше сказати, нейтралізувати - питання відкрите. Досі такого масштабного протистояння ми не бачили, але те, що всі ці процеси будуть рухатися саме за схемою: команда згори – спроба нейтралізації на місці – результат (сумнівний результат) можна не сумніватися. І тут все залежатиме від рівня виконавської дисципліни обох сторін.

Чи можливі загострення?

Зараз можна чітко сказати, що всі сторони готуються до цього і готують свої контрзаходи. Головна проблема полягає в тому, що обидві сторони розуміють, що знаходяться на межі фолу і перехід цієї межі може призвести до того, що будуть порушені базові правила гри, які одного разу вже порушив Янукович, посадивши Тимошенко і Луценка.

Тому, поки, все виглядає так, що сторони, попри весь зовнішній антураж воєнних дій чекають і думають про те, як би "пропетляти". Єдине чого ніхто не може прорахувати – це випадковість (мається на увазі форс-мажорна ситуація по типу Врадіївки). І якщо така ситуація виникне – ніхто не може спрогнозувати, що насправді відбудеться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook