Мені не соромно за свою діяльність останні п’ять років, – Турчинов

Тимчасовий виконувач обов'язків президента України з 23 лютого по 7 червня 2014 року, секретар РНБО (2014-2019 рр.) Олександр Турчинов заявив, що йому не соромно за свою діяльність на цих посадах

Про це він написав у Facebook, повідомляє Depo.ua .

"2014 рік. В найскладніших умовах повної руйнації владної вертикалі і зовнішньої агресії ми змогли захистити та зберегти нашу країну, реанімувати вщент розвалену владу і переддефолтну економіку, відновити обороноздатність України, перезапустити всі інституції, що забезпечують безпеку держави, звільнити значну частину окупованої Росією української землі", - зазначив Турчинов.

За його словами, дії української влади за останні 5 років були "злочином" для російських окупантів та Кремля.

"Для Путіна і його маріонеток з "лугандону" наші дії були злочином. Саме тому проти мене і багатьох патріотів України в путінській Росії відкриті кримінальні справи та запроваджені санкції, а фейковий трибунал на окупованій території засудив мене до "найвищої міри покарання", - написав Турчинов.

Він підкреслив, що не соромиться за те, що робив 5 останніх років на своїх посада, і готовий відповідати за всі свої дії.

"Зі здивуванням дізнався, що до цієї кампанії долучився і пан Зеленський, який запропонував мене ще й люструвати. Мені не соромно за свою діяльність за останні п’ять років. Я дуже добре знаю, в якому стані була Україна 23 лютого 2014 року, і якою вона стала на 19 травня 2019. За всі свої рішення, за всі свої дії я готовий відповідати перед Богом і країною. Але мені шкода, що оточення чинного Президента синхронізує його заяви з брудними провокаціями тих, хто веде проти України жорстоку і криваву війну", - наголосив Турчинов.

Нагадаємо, сьогодня, 11 липня, президент Володимир Зеленський заявив, що його команда розробила законопроєкт, згідно з яким під люстрацію потрапляють особи, котрі в період із 23 лютого 2014-го до 19 травня 2019 року обіймали керівні посади у державі.

4 липня ексзаступник голови АП часів Януковича Андрій Портнов похвалився, що законопроєкт про люстрацію "влади Порошенка" розробив саме він.

Довідка: Закон "Про очищення влади" набув чинності у жовтні 2014 року й забороняє високопосадовцям, які були при владі за часів екс-президента-втікача Віктора Януковича, упродовж 10 років обіймати посади у виконавчій владі. Під люстрацію на сьогодні підпадають близько тисячі людей.

4 липня Конституційний суд відклав розгляд закону про люстрацію на наступне засідання.

Під Конституційним судом проходила акція на підтримку закону про люстрацію.

Між іншим, у "Слузі народу" вважають ідею скасування закону про люстрацію чиїмось "хайпом".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна