Мельничук звинуватив ГПУ у приховуванні злочинів бійців "Айдару"

Народний депутат України, екс-командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук звинуватив слідчих Генпрокуратури і першого заступника глави відомства Володимира Гузиря в приховуванні злочинів бійців "Айдару" і зловживанні службовим становищем
Depo.Влада
30 червня 2015 15:35
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу політика.

Мельничук заявляє, що "злочини проти нього було вчинено групою осіб - старшим слідчим з особливих справ ГПУ Корнелюк М. В., старшим прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення ГПУ Зубковим А. Ю. і першим заступником генерального прокурора України - Гузирем В. П ".

За словами Мельничука, 29 травня, 8 червня і 10 червня 2015 року, під час проведення процесуальних дій, нардеп повідомляв вищезазначеним представникам прокуратури про скоєння злочинів двома бійцями "Айдара" Оксаною Капись і Русланом Козубом, які торік самовільно залишили розташування військової частини в Луганській області та прибули на автомобілі в м. Ірпінь, Київської області.

"При цьому, зазначені особи викрали боєприпаси і військове майно (технічний засіб) - ноутбук, в якому містилася закрита інформація, яка становить військову таємницю, а саме: списки особового складу військової частини та штатний розпис, а також інша особиста інформація щодо військовослужбовців в / ч В0624 (тодішня місце дислокації "Айдара" - ред..)... Надалі, 04.11.2014 року, зазначені особи були затримані співробітниками міліції, у них були вилучені озброєння і боєприпаси. Матеріали по них спрямовані до військової прокуратури", - розповіли в прес-слубі Мельничука.

Там зазначили, що посадові особи Генпрокуратури, "знаючи про зазначені факти вчинення злочинів" згаданими бійцями і безпосередньо здійснюючи досудове розслідування відносно Сергія Мельничука, "навмисне, користуючись службовим становищем, приховали вчинення злочинів Капись О. В. і Козубом P.А, перекрутили відомості за вказаними кримінальними злочинами, які в подальшому використовували як штучні докази проти Мельничука та інших "айдарівців".

Тому Мельничук в своїх заявах просить внести зазначені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань і провести досудове слідство за вказаними фактами, оскільки вбачає в діях слідчих Генпрокуратури ознаки кримінального злочину, передбаченого ст. 396 КК України (приховування злочину), а також ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Нагадаємо, що 3 червня Верховна Рада за запитом Генпрокуратури позбавила Мельничука депутатської недоторканності, але відмовила в його арешті. ГПУ підозрює його у створенні злочинної організації.