Меджліс не боротиметься з «Гобліном» за будівлю в Сімферополі - Чубаров

Представницький орган кримських татар виконає рішення кримського «суду» і завтра покине свою будівлю в Сімферополі
Depo.Влада
17 вересня 2014 17:52
ФОТО: depo.ua
Меджліс не боротиметься з «Гобліном» за будівлю в Сімферополі - Чубаров
Меджліс не боротиметься з «Гобліном» за будівлю в Сімферополі - Чубаров

Про це голова меджлісу Рефат Чубаров заявив ДеПо.

«Ми не маємо сил, щоб протидіяти кримській «владі». У рішенні «суду» сказано, що якщо ми відмовимося, нас силою витурять», - сказав Чубаров.

За його словами, у вилученому з сімферопольської будівлі сейфі знаходилися документи організації і «невеликі гроші на утримання меджлісу».

Також Чубаров висловив упевненість, що кримській «владі» не потрібна будівля меджлісу.

«Зараз у Криму залишилася одна структура, яка може об'єднати людей, не згодних з окупацією Криму. Кримська «влада» хоче розчавити меджліс, знищити, позбавити гідності і честі», - розповів він.

У свою чергу, народний депутат України, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв назвав те, що відбувається «звичайним рейдерським бандитським нальотом» і заявив, що кримськотатарський народ у Криму дуже наляканий, тому люди не можуть вплинути на ситуацію, що склалася, повідомляє QHA.

Він додав, що реагує на ці події спокійно, бо «все одно все це буде повернуто назад».

«Звичайно, будемо мобілізовувати світову громадськість. Посольство США свою стурбованість висловило, турецьке посольство реагуватиме, направлені листи президенту, прем'єр-міністру про те, що відбувається. Кримськотатарська діаспора дзвонить, питає, що робити», - розповів нардеп.

Також українська сторона має намір діяти через суди.

«Ну, зрозуміло, прокуратура Криму при Генпрокуратурі буде порушувати проти них кримінальні справи, вони будуть оголошені в розшук, ці бандити, які віднімають законне майно, знову-таки реалізація буде вже потім, після визволення», - додав Джемілєв.

Як повідомляв ДеПо, Центральний районний «суд» Сімферополя зобов'язав організації, в числі яких меджліс кримськотатарського народу, благодійний «Фонд «Крим», газета «Авдет» протягом доби звільнити приміщення по улиці Шмідта в центрі Сімферополя.