Меджліс може отримати статус державного органу України

Наслідки нелегітимного суду в окупованому Криму над Меджлісом будуть репресивними для кримськотатарського народу
Depo.Влада
14 березня 2016 12:52
ФОТО: depo.ua

Про це в понеділок, 14 березня, під час круглого столу "Заборона Меджлісу в Криму - ігнорування прав корінного народу на самовизначення і порушення міжнародного законодавства окупаційною владою" заявив народний депутат України Георгій Логвінський, передає depo.ua з посиланням на "15 минут".

"З точки зору права цей суд не є легітимним. Однак, важливо розуміти, що у кожної дії є свої цілі. Тут все просто: як тільки буде рішення суду, то навіть особи, які будуть пов'язані з Меджлісом, потраплять під переслідування відповідно до кримінального кодексу РФ", - сказав Логвінський.

За словами депутата, Меджліс є кісткою в горлі для тих, хто управляє окупаційною владою Криму.

"Зараз ми розробляємо законопроект про те, як надати статус державного органу Меджлісу. Тоді вже буде не можна заборонити державний орган всієї країни. Тоді вже треба називати всю країну екстремістською", - повідомив Логвінський.

Нагадаємо, 7 березня захисту Меджлісу передали документи за позовом, ініційованим призначеною Москвою прокурором Криму Наталією Поклонською. Таким чином, до наступного засідання залишалося менше трьох діб на ознайомлення з матеріалами справи, які налічують більше 600 сторінок. Суд перенесли на 17 березня

Верховний суд Криму, підконтрольний Росії, приступив до розгляду позову про заборону Меджлісу кримськотатарського народу. На першому засіданні 3 березня звинувачення зажадало долучити до справи папку документів, які, за версією російського слідства, підтверджують, що дії представницького органу кримських татар є "протиправними та екстремістськими". 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада