Медведчук з дружиною є партнерами Коломойського не лише в "1+1", – "Схеми"

Голова політради партії ОПЗЖ і кум Путіна Віктор Медведчук задекларував кілька офшорних компаній, на які частково оформлений бізнес в Україні, до якого причетний олігарх Ігор Коломойський
 

Медведчук з дружиною є партнерами Коломо…

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на "Схеми: корупція в деталях".

Через низку задекларованих Медведчуком фірм, його дружина Оксана Марченко володіє частками в бізнесі одразу у декількох стратегічних сферах, а саме – в енергетичних компаніях: ПрАТ "Львівобленерго", ПрАТ "Прикарпаттяобленерго", ПАТ "Запоріжжяобленерго"; металургійних заводах: ПрАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь" і АТ "Запорізький завод феросплавів"; логістичних компаніях, які входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу, а також у трьох телеканалах: ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1", ТОВ "Гравіс-Кіно" ("2+2"), ПрАТ "ТК "ТЕТ".

За майновою декларацією Віктора Медведчука, його дружина, Оксана Марченко, є кінцевою бенефіціаркою кіпрських компаній Margaroza Commercial Ltd, Lex Perfecta Ltd, Kerelio Commercial Ltd, Miosaria Commercial Ltd та Zocatini Enterprises Ltd.

За даними Агентства з розвитку інфраструктури фондового ринку України ​(Smida), саме ці 5 кіпрських фірм є власниками 88% акцій "Прикарпаттяобленерго".

Раніше ці кіпрські компанії у ЗМІ асоціювали лише із бізнесменами Григорієм та Ігорем Суркісами та групою Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

У розслідуванні йдеться, що подружжя Медведчука-Марченко, власники щонайменше половини часток у кожній із цих кіпрських фірм, а отже, сумарно вони сконцентрували щонайменше 44% акцій цього обленерго.

Також розслідувачі встановили, що на чотири кіпрські фірми, задекларовані Медведчуком, записано 89% акцій "Львівобленерго".

Дві кіпрські компанії Lex Perfecta Ltd та Kerelio Commercial Ltd, задекларовані Медведчуком як власність його дружини Оксани Марченко, володіють понад 23,5% акцій іншої енергокомпанії – ПАТ "Запоріжжяобленерго".

Так само частки в кіпрських фірмах поділені порівну між двома номінальними власниками-кіпріотами, то ж Марченко може виявитися бенефіціарним власником щонайменше половини часток в обох кіпрських компаніях, а отже, родина нардепа могла сконцентрувати близько 12% акцій "Запоріжжяобленерго".

Журналісти також виявили зв’язок родини народного депутата із великими металургійними підприємствами, які раніше зараховували до групи Ігоря Коломойського.

У своїй майновій декларації Медведчук вказав, що його дружина є власницею ще чотирьох кіпрських фірм – Soltex Ltd, Matrimax Ltd, Tapesta Ltd та Walltron Ltd. Журналісти виявили, що Марченко володіє 50% цих компаній через задекларовані її чоловіком офшорні компанії з Британських Віргінських островів.

Усі ці чотири кіпрські компанії, відповідно до даних Smida, є власниками 82,7% акцій АТ "Запорізький завод феросплавів". Тож подружжя Медведчуків-Марченко сукупно володіє 41% акцій цього підприємства.

Також у майновій декларації Медведчук зазначив, що його дружина є власницею трьох кіпрських фірм – Crascoda Holdings, Gazaro Ltd та Boundryco Ltd. Зокрема, вона володіє 50% частками у двох останніх через інші кіпрські фірми Vistormia Holdings Ltd та Ledisalio Holdings Ltd, хоча номінально вони записані на кіпріотів.

Ці три задекларовані нардепом кіпрські фірми, володіють 34,2% акцій ПрАТ "Електрометалургійний завод "Дніпроспецсталь". Таким чином, родина Медведчука є кінцевим бенефіціаром щонайменше 17% акцій "Дніпроспецсталі".

Журналісти також виявили зв’язок народного депутата від ОПЗЖ із логістичними підприємствами, які входять в систему так званого Одеського перевалочного комплексу

У своїй декларації Медведчук вказав, що його дружина є власницею кіпрської Tominersa Investments Ltd. Ця компанія через низку інших кіпрських фірм, контролює близько 10% чотирьох одеських логістичних підприємств, які володіють та оперують інфраструктурними об’єктами в Одеському порту, а саме – ПрАТ з іноземними інвестиціями "Синтез Ойл", ПАТ "Ексімнафтопродукт", ПАТ "Одеснафтопродукт" та ТОВ "Укрлоудсистем".

Також "Схеми" виявили, що Віктор Медведчук причетний і до іншого телеканалу групи ТЕТ. Хоча телеканал і не оприлюднив повної структури власності, у Smida власником 100% акцій ПрАТ вказана кіпрська Bredgat Holdings Ltd, 25% якої,через ланцюжок інших компаній володіє Bolvik Ventures LTD.

Нагадаємо, 10 червня журналісти проєкту "Схеми" виявили, що у Віктора Медведчука є частка власності у телеканалах Ігоря Коломойського "1+1" та "2+2".

Олігарх Ігор Коломойський заявив, що не знав про частки Медведчука в його телеканалах.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"