Медведчук і Ахметов внесли План Путіна в Раду

План Медведчука щодо політичного врегулювання ситуації на Донбасі отримав втілення на папері у вигляді законопроекту
Depo.Влада
29 березня 2016 13:20
ФОТО: depo.ua
Медведчук і Ахметов внесли План Путіна в Раду
Медведчук і Ахметов внесли План Путіна в Раду

Днями у канцелярії Верховної Ради був зареєстрований законопроект за номером 4297 "Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей". Авторство над цією новелою розділили аж шість нардепів від Опозиційного блоку: колишній заступник голови "Українського вибору" Василь Німченко, юрист Ахметова - Юрій Воропаєв, екс-менеджер ахметівського ММК ім. Ілліча Сергій Матвієнков, екс-мер Курахова, "ахметівець" Сергій Сажко, екс-мер Лісичанська, "газовик" Сергій Дунаєв та колишній очільник однієї з компаній СКМ Ахметова Юрій Мороко.

Отже прикінцевими "бенефіціаріями" документу є Рінат Ахметов, Віктор Медведчук та Юрій Бойко – власне ті люди, які і фігурували у скандальному Плані Медведчука. Нагадаємо, саме Ахметова та Бойка називали тими людьми, які мають стати новими очільниками "ДНР" та "ЛНР" відповідно, а якщо і не вони особисто, то їхні представники. За цим планом квазі-республіки замість Захарченка та Плотницького мають очолити нові люди, не заплямовані кров'ю, що вочевидь полегшить реінтеграцію окупованих регіонів до України. Зрозуміло, що реальний контроль над регіонами залишатиметься за Кремлем.

Законопроект шести екс-регіоналів пропонує майже те саме: Верховна Рада створює Міжобласне територіальне об’єднання Донбас, вочевидь в межах окупованих регіонів. Це МТО законом оголошується "невід'ємною складовою України", також оголошується її тимчасовий статус.

Вищим представницьким органом влади в МТО Донбас є Представницьке Зібрання, яке очолює голова. Виконавча влада надається Виконавчому комітету МТО на чолі з головою Виконкому МТО. Попри прописаний тимчасовий особливий правовий статус МТО, ці органи влади пропонується обирати на п'ять років.

Окремо прописані можливість створення "вільної економічної зони на окупованих територіях та можливості зовнішньоекономічних відносин МТО та "транскордонного співробітництва з суб'єктами Російської Федерації". Також органи влади МТО матимуть можливості надати "спеціальний статус" російській мові. МТО матиме свою "народну міліцію", що означає легітимізацію нинішніх незаконних збройних формувань.

Отже в сухому підсумку ми маємо об'єднання "ДНР" та "ЛНР" в одну структуру, збереження та легітимізацію сепаратистських банд та російських гібридних окупантів під вивіскою "народної міліції", під контролем якої буде обране "нове керівництво" республік. Названа навіть дата таких "виборів" – 25 жовтня, але чомусь 2015 року. Загалом – новий різновид старого путінського плану щодо Донбасу, тільки тепер він отримав статус офіційного законопроекту і під ним, нехай і опосередковано підписалися колишні регіонали.

Чи є в цього документу шанси бути прийнятим - питання наразі риторичне. Вочевидь зараз знайти голоси на освячення Ахметівсько-медведчуківського (читай путінського) плану неможливо. Так чи інакше питання Донбасу вирішуватиметься на міжнародній арені, і навіть не в Нормадському форматі (Україна-Росія-Німеччина-Франція), протягти через який щось на кшталт "плану Мореля" Путіну так і не вдалося. Якщо якийсь дієвий компроміс і можна буде досягти, то тільки за участі США, а у Вашингтоні значно менш схильні до компромісу з Кремлем.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада