Мажор, тусовщиця, екс-губернатор: Ким є 23 безробітних нардепи нової Ради

В оновленій Верховній Раді України буде 23 офіційно безробітних нардепи, але їхні біографії викликають щире здивування – чого це такі золоті люди і без роботи

Мажор, тусовщиця, екс-губернатор: Ким є…

Depo.ua розповідає, хто вони такі і чим займаються

Ігор Абрамович

№14 списку "Опозиційної платформи – За життя"

Народився 24 серпня 1984 року, освіта вища, проживає в Києві. І це все, що достеменно відомо про новоявленого нардепа. Згідно з інформацією "Чесно" повний тезко Абрамовича був помічником харківського народного депутата Олександра Фельдмана у Верховній Раді 6 скликання.

Також, за даними системи YouControl, людина з такими ПІБ є співвласником ТОВ "Укргаз Інвест". Інший співвласник цієї газовидобувної компанії - народний депутат-мажоритарник від Харкова, співголова групи "Відродження" Віталій Хомутиннік. 

Видання LIGA.net стверджує, що саме цей Абрамович зараз балотується в народні депутати.

Святослав Юраш

№27 списку "Слуга народу"

В Зе-команді він відповідає за зовнішню політику і діджитал-напрямок.

Екс-глава комунікацій творчого об'єднання Babylon'13. За президентства Януковича кілька років жив у Індії. Повернувся в 2014 році і заснував прес-центр Євромайдану, завдяки якому голоси з барикад зазвучали на шести мовах на різних медіаплатформи, пише про нього zik.ua.

За участь у подіях Революції Гідності отримав отримав орден від Петра Порошенка. Обіймав посаду заступника директора Світового Конґресу Українців в Києві.

Є наймолодшим нардепом в Раді - йому всього 23-роки.

Артем Культенко

№51 списку "Слуга народу"

З літа 2014 розвиває кондитерський бізнес. В 2015 відкрив в Києві два заклади з кавою і випічкою. До цього часу деякою мірою займався розвитком мережі МАФів, тоді ж і познайомився з діяльністю "Громадянського Корпусу" та його президентом Романом Солодким, а також став членом цієї організації, йдеться в статті "Артем Культенко, підприємець, громадський діяч: "Наші заклади – для сімейного відвідування"

"Культенко разом з Солодким і Сергієм Корнієвським є співзасновниками ще однієї громадської організації - "Союзу інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва" (ГО "Сіті Києва"). Ця організація мала активну позицію щодо МАФів і паркувальних майданчиках. Місцеві ЗМІ писали про здійснення тиску на власників кіосків та п среднічество в легалізації МАФів. У березні 2018 громадська організація Культенко організувала брифінг в УНІАН проти демонтажу 872 зупиночних комплексів в Києві ", - зазначають активісти руху "Чесно", додаючи, що у "Будмашсервісу" в Києві була низка зупиночних комплексів, обладнаних кіосками, що підлягали демонтажу і директором цієї компанії до цих пір є Культенко.

Рoliteka про нього пише, що "Культенко, який завжди був щиро віруючою людиною, в 2016 році вирішив присвятити своє подальше життя служінню Богу і вступив до Київської духовної семінарії", а потім "не міг миритися з беззаконням і несправедливістю, які тривали в Україні за часів президентства Петра Порошенка, що привело його в київський виборчий штаб Володимира Зеленського".

В політиці він не зовсім вже новачок, бо балотувався до Київради в травні 2014 роки від Партії ветеранів Афганістану. Що трохи дивно, бо війна в Афганістані закінчилася через п’ять років після його народження.

Анатолій Костюх

№75 списку "Слуга народу"

"Чесно" повідомляє, що Костюх був довіреною особою кандидата на посаду Президента України Володимира Зеленського на виборах 2019 року. Екс-керівник молодіжного крила партії "УДАР" у Закарпатській області.

У 2015 році балотувався до Ужгородської міської ради 7 скликання від партії "Україна соборна".

Працював фахівцем з комунікації в Управлінні поліції охорони в Закарпатській області. Співзасновник чоловічої гандбольної команди "Карпати".

Працював у Закарпатській обласній державній телерадіокомпанії "Тиса-1" ведучим програм студії "Експеримент". Обіймав посаду ректора відділу Карпатського Університету ім. Августина Волошина.

Закінчив Ужгородський національний університет за спеціальністю "політологія".

Елла Репіна

№80 списку "Слуга народу"

За даними ЦВК, народилася 17 листопада 1973 року, освіта вища, проживає в Києві. За даними rubryka.com працювала економістом кредитного відділу в АКБ "Донкредитінвест". Кандидат економічних наук. Доцент кафедри маркетингу і комерційної справи Донецького державного університету економіки і торгівлі.

Анна Колісник

№94 списку "Слуга народу"

За даними ЦВК народилася 24 жовтня 1994 року, освіта вища, проживає в Харкові.

І це все, що вдалося знайти у відкритих джерелах про цю людину.

Єлізавета Богуцька

№95 списку "Слуга народу"

Блогерка, громадська активістка, дизайнера інтер'єрів, психіатр. Родом з Криму, під час окупації вела проукраїнський блог на Фейсбуці, через який її возили на допит у ФСБ. Після допиту виїхала з окупованої території.

Була опозиційно налаштована до Порошенка в часи його президентства, гаряче його критикувала і так само палко підтримувала Саакашвілі. Захоплюється дружиною Зеленського в якості першої леді.

В 2018 році насмерть збила людину.

Маргарита Шол

№107 списку "Слуга народу"

Довірена особа Зеленського на президентських виборах по 58-му виборчому округу (Маріуполь).

За даними Михаїла Шнайдера, Шол – столична тусовщиця, завсідник салонів краси та спортзалів.

 

Місцеві ЗМІ писали, що під час виборів з Шол трапився конфуз: "Маргарита Шол не змогла вчасно внести подання на членів окружкомів, можливо, через те, що терміни дуже обмежені, і 8 квітня був останній день, коли потрібно було ці представлення внести у ЦВК. Маріуполь виявився єдиним містом, де Центральна виборча комісія була змушена додавати відсутніх членів окружкомів за поданням голови ЦВК". 

Ростислав Тістик

№111 списку "Слуга народу"

За даними znaj.ua Ростислав Тістик – син олігарха і екс-депутата.

Він син відомого Львівського бізнесмена та екс-депутата Ярослава Тістика. 25-річний Ростислав любить подорожі, дорогі нічні клуби і елітні автомобілі. Політичною і громадською діяльністю ніколи не займався.

За даними "Наші гроші.Львів", сім'я Тістиків має бізнес у сфері оренди нерухомості, торгівлі і громадського харчування. У 2013 році одна з фірм сім'ї ТОВ "СВ" незаконно збільшила площу торгово-розважального центру у Львові на вулиці Мазепи, 25 б. У процесі реконструкції площа зросла з 126,5 до 612,3 кв. м. Незважаючи на таке порушення, депутати Львівської міської ради все ж проголосували за продовження оренди приміщення ще на 10 років. Також Ярослав і Володимир Тістики мають спільні інтереси в будівельній сфері. Так, у липні 2018 їхня юридична компанія "Егідія-Львів" звернулася до міської ради з проханням дати дозвіл на виділення двох земельних ділянок 0,23 га для будівництва багатоповерхівки.

Зазначимо, що кандидат у народні депутати Ростислав Тістик був серед представників команди Зеленського у Львівській області.

Сергій Гривко

№114 списку "Слуга народу"

За даними ЧЕСНО у 2019 році балотується до Верховної Ради 9 скликання від партії "Слуга народу" (№114 у списку).

Голова Ради Чернігівської міської ГО "ДОБРОВОЛЬЦІ". Член молодіжної ради при Чернігівській міській раді. Засновник ГО "Український центр протидії злочинності та корупції".

Раніше працював менеджером зі збуту ТОВ "ЧернігівГазСпецСервіс" та молодшим науковим співробітником у Чернігівському державному інституті економіки і управління.

У 2015 році балотувався до Чернігівської міської ради 7 скликання за округом №41 від партії "Наш Край".

Закінчив Чернігівський державний інститут економіки і управління за спеціальністю "менеджер-економіст".

Олег Воронько

Мажоритарник по округу №103 від "Слуга народу"

Закінчив Вищу школу управління охороною праці в Катовіце за спеціальністю "Управління проектами" та факультет менеджменту Національної металургійної академії України. Випускник Дніпропетровського хіміко-технологічного інституту, факультет технології високомолекулярних сполук. Підприємець і займається реалізацією проектів в ІТ-сфері.

Повний тезка кандидата Воронька володіє 50% долі у товаристві з обмеженою відповідальністю "Агротрейд груп". Також 50% долі підприємства володіє Вікторія Костогриз. Про це можна дізнатись, переглядаючи інформацію аналітичної системи Youcontrol.

Розмір статутного капіталу фірми складає 2 тисячі гривень. Серед видів діяльності фірми - оптова торгівля фруктами й овочами (основний вид діяльності), неспеціалізована оптова торгівля, вантажний автомобільний транспорт, складське господарство та інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.

Адресою засновника компаніє є місто Світловодськ, звідки, за інформацією партії "Слуга народу", є кандидат. Фірма зареєстрована в місті Дніпро.

За інформацією системи також Олег Євгенійович Воронько, повний тезка кандидата є власником товариства з обмеженою відповідальністю "ІНСТАНТ ФУДС ГРУП", яке має основним видом діяльності оптову торгівлю кавою, чаєм, какао та прянощами. Серед видів діяльності  - виробництво чаю та кави, виробництво інших харчових продуктів, не віднесених до інших угруповань, неспеціалізована оптова торгівля, роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами та роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах. Адресою засновника є також місто Світловодськ. 

Тетяна Грищенко

Мажоритарниця по округу №66 від "Слуга народу"

Тетяна Грищенко багато років співпрацювала спочатку з "Партією регіонів", а потім і з "Опозиційним блоком".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив лідер Громадського руху "Традиція і порядок" Богдан Ходаковський, який йде самовисуванцем по даному округу.

 

Згідно даних на сайті ЦВК,  народилася 27 серпня 1979 року в місті Малин Житомирської області, освіта середня спеціальна, проживає в місті Малин.

"Тетяну Грищено можна назвати професіоналом виборчого процесу. На останніх президентських виборах вона була у складі окружної виборчої комісії від колишнього регіонала Юрія Бойка, який висувався у президенти від "Опозиційної платформи "За життя"". А вже у другому турі президентської кампанії була обрана головою окружної виборчої комісії від Зеленського. На місцевих виборах 2015 року Грищенко Тетяна Миколаївна була секретарем територіальної комісії від політичної партії "Опозиційний блок". На позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Тетяна Грищенко також була у складі ОВК. Суб’єкт подання кандидатури до складу ОВК — "Партія Регіонів". На виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року була секретарем окружної виборчої комісії від Української партії "Зелена планета" (сателіт Партії Регіонів)", - пише про неї Антикор.

Спілкуючись із журналістом, Грищенко висловила сумнів у тому, що на Донбасі проти української армії воюють терористи. Ролик зі скандальною заявою потенційного парламентаря опублікували на сторінці "Житомирщина – наш край".

Зокрема, репортер запитав у Грищенко, як вона бачить подальше вирішення проблеми Донбасу і що робити з колаборантами. Адже після повернення тимчасово окупованих територій на них залишаться люди, які підтримували російських окупантів і воювали на їхньому боці.

"З людьми? А вони сепаратисти? Ви дійсно знаєте, що вони воювали з українцями?" – з посмішкою відповіла кандидат у нардепи.

"Крім того, Грищенко збрехала журналісту, що останні три роки була безробітною. Під час розмови їй все ж довелося зізнатися, що вона працювала нянею у багатих людей. Однак податки жінка не платила. Від відповіді на питання, чи вважає вона це нормальним, кандидатка в парламентарі ухилилася", - пише Обозреватель

Максим Єфімов

Мажоритарник по округу №48, самовисуванець

Закінчив Бернський університет, факультет BVL (Швейцарія), Донецький державний університет, спеціальність "фінанси і кредит", Донецький національний технічний університет, спеціальність "металургія чорних металів"

Згідно з офіційною біографією Максим Єфімов у 1996 році став генеральним директором "Краматорської металургійно-машинобудівної компанії", через рік ТОВ "Багатогалузева маркетингова компанія Краматорська", а 1999 року обіймає посаду заступника директора з комерційних питань заводу "Енергомашспецсталь", який очолив у 2006 році.

У 2010 році Єфімов стає депутатом міської ради в Краматорську за списками Партії Регіонів. У виборчому списку партії до міськради він посідав друге місце.

2 серпня 2014 року Єфімов зі скандалом покинув лави Партії Регіонів.

На парламентських виборах у 2014 році пройшов у Раду по виборчому округу № 48 (Донецька область). Набрав 34.12 % голосов виборців. При цьому за кілька днів до виборів члени ОВК були раптово замінені на співробітників заводу "Енергомашспецсталь", який очолював Єфімов. Замінені члени ОВК тоді стверджували, що Єфімов переміг на окрузі за допомогою подібних фальсифікацій, пише про нього pep.org.ua. В статті є згадки про власність в Криму та інші махінації. Хоча, звісно, ми не беремося гарантувати, що ця інформація не відповідає дійсності.

Микола Задорожній

Мажоритарник по округу №162 від "Слуга народу"

Народився 5 грудня 1984 року у с. Новоюлівка Софіївського району Дніпропетровської області. Закінчив Криворізький державний педагогічний університет. За фахом  – вчитель фізики та інформатики. Менеджер зі збуту і постачання. Займався викладацькою діяльністю.

Про Задорожного відомо, що він брав участь в організації фестивалів до Дня Незалежності у селі Підопригори на Сумщині, у якому брали участь і актори "Кварталу" начолі з Зеленським. Є шоуменом і ведучим різних заходів.

Зі сторінки Задорожного у Facebook є зрозумілим, що головним особистим досягненням кандидата за останній час є позбавлення від зайвої ваги - за рік Миколі Миколайовичу вдалося скинути вагу з 209 до 139 кілограмів.

Варто зауважити, що раніше планувалося, що від Зеленського на 162-му окрузі балотуватиметься інший "гагарін" - Артем Михайліченко, який є більш медійною особою, оскільки його обличчя часто виникає у телепроектах студії "Квартал-95". Але за якихось причин той не був висунутий кандидатом, а його замінив "молодший брат" Микола Задорожній.

Юрій Здебський

Мажоритарник по округу №172 від "Слуга народу"

Ветеран військової служби.

За час проходження служби займав посади різного рівня від командира нижчого рівня до заступника командира військової частини, начальника відділу регіонального управління та помічника начальника регіонального управління.

З 2014 по 2016 рік брав участь в антитерористичній операції на ділянках Донецької та Луганської областей. За результатами проходження служби відзначений відомчими та державними нагородами. У серпні 2018 року за вислугою повних 28 календарних років, у званні полковника звільнився із військової служби.

Ігор Кісільов

 

Коллаж: kievvlast.com.ua

№18 "Опозиційної платформи – За життя"

З 2015 року - депутат Київради, фракція Єдність. Заступник голови комісії з питань містобудування та землеустрою. У 2017 році його дружина Анна, яка працювала в Адміністрації президента, вказала в декларації суму в 10,8 млн грн як подарунок самій собі, пише Ділова столиця

Заданими відкритих джерел, Ігор Кисельов - син першого заступника начальника Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій Київської області Петра Кисельова.

В жовтні 2016 року ім'я Ігоря Кисельова фігурувало в скандалі, що розгорівся з приводу не персонального голосування. Замість Кисилева, відсутнього в залі, його карткою голосував помічник депутата Київради від фракції "Єдність" Костянтина Ялового - В'ячеслав Боядін. В результаті, сесія була зірвана.

Пізніше Яловий та Кисельов вибачилися за те, що сталося, пояснивши це "випадковим збігом обставин".

Олексій Кузнєцов

Мажоритарник по округу №106 від "Слуга народу"

Випускник Східноукраїнського національного університету імені  Даля, факультет "Економіка і підприємництво", кандидат економічних наук, підприємець

Наталія Приходько

№26 списку "Опозиційної платформи – За життя"

Народилася 29 жовтня 1981 року. Працювала в КМДА, очолюючи різні відділи Київської міської ради. Раніше працювала на посаді юрисконсультки ТОВ "Туристична фірма "Яна"".

У 2015 році пройшла в Київраду як депутатка від БПП. Була помічницею депутата Верховної Ради 7 скликання Віталія Журавського на громадських засадах та депутата Верховної Ради 6 скликання Вадима Столара на платній основі.

Закінчила Національну академію державної податкової служби України за спеціальністю "Правознавство".

Олег Синютка

№9 списку "Європейська солідарність"

Голова Львівської ОДА, перший з керівників ОДА заявив про відставку після оголошення результатів другого туру президентських виборів.

Синютка очолював ОДА з 2014 року. До цього був депутатом Івано-Франківської обласної ради і працював у Львівській міській раді.

22 квітня 2019 року — вже наступного дня після другого туру президентських виборів — пішов у відставку, заявивши, що "залишиться з людьми" і планує бути в політиці, проте "на посаду міського голови Львова не претендуватиме".

Соха Роман

Мажоритарник по округу №75 від "Слуга народу"

Керівник Зе!офису у Запоріжжі.

Про себе розповідає, що за освітою є інженером-механіком, працював на заводі, але зрозумів, що хоче іншої роботи. В 2001 році влаштувався у "Правекс Банк" економістом валютного відділу, звільнився вже з посади заступника начальника відділу валютних операцій.

12 років працював в банках, дійшов до директора філії одного з комерційних банків, потім працював фіндиректором в своїх друзів, а в 2013 році "як і вся Україна почав почуватися погано"

"Друге дихання у мене відкрилося в 2019 році, коли я побачив інтерв'ю Гордона, де Зеленський сказав, ще не будучи оголошеним кандидатом, що президентом має стати просто порядна людина. Ця фраза мене так зачепила, думаю, ми ж ось це все екстраполювали, щоб не пустити, захистити, обмежити. Ну і я якось так почав дивитися, що там за команда, звідки вона утворюється. І знайшов людей-однодумців", - розповідає він в інтерв’ю ipne.ws

Ахтем Чийгоз

 №8 списку "Європейська солідарність"

Український кримськотатарський політик, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу (з 2008 року), голова Бахчисарайського регіонального меджлісу, депутат Бахчисарайської районної ради.

У 2012 році Ахтем Чийгоз балотувався по одномандатному округу до Верховної Ради України, проте посів друге місце, поступившись представнику Партії регіонів Григорію Грубе.

У листопаді 2013 року, після складання повноважень голови Меджлісу Мустафою Джемілєвим, Чийгоз вважався одним з реальних кандидатів на цю посаду, однак відмовився брати участь у виборах, підтримавши кандидатуру Рефата Чубарова.

29 січня 2015 року Ахтема Чийгоза було затримано представниками силових структур російської окупаційної влади. Йому інкримінували частину 1 статті 212 Кримінального кодексу Російської Федерації ("організація масових заворушень"), що передбачає позбавлення волі строком на 10 років. Як запобіжний захід було обрано утримання під вартою тривалістю три тижні. Причиною арешту стала участь заступника голови Меджлісу в мітингу перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. 11 вересня 2017 року так званий "Верховний суд" анексованого Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії суворого режиму. 25 жовтня Чийгоз разом з іншим кримськотатарським політв'язнем Ільмі Умеровим були видані Туреччині та звільнені від відбування покарання

Після повернення в Україну займається політикою, на президентських виборах активно агітував за Петра Порошенка і критикував Володимира Зеленського.

Євгеній Шевченко

Мажоритарник по округу №76 від "Слуга народу"

Юрист і підприємець. Під час президентських виборів у 2019 році — довірена особа кандидата Володимира Зеленського

Закінчив Інститут права ім. В. Сташиса Класичного приватного університету, отримав диплом юриста-правознавця. Проходив армійську службу, працював електриком у колгоспі. Обіймав керівні посади в компаніях "Eurocape New Energy", "ECE Projektmanagement G.m.b.H", "Агросталь", "Цветмет" та інших підприємствах.

Брав участь у виборах до Верховної ради в 2012 і 2014 роках, другий раз як кандидат у народні депутати від партії "Воля"

Наразі він - фізична особа-підприємець, проживає в Запоріжжі

Олександр Юрченко

Мажоритарник по округу №211 від "Слуга народу"

Народився 23 липня 1988 року в місті Києві, освіта вища, проживає в Києві.

Закінчив Київський національний університет Шевченка, Інститут післядипломної освіти за спеціальністю "Правознавство", а також Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна", факультет інженерних технологій, кафедра дизайну.

Колишній помічник нардепа Олександра Шевченка. Громадський активіст. Позиціонує себе як борець із незаконними забудовами.

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme