Майовка без лівих. Чому українцям не потрібні ні Каплін, ні Кожара, ні Волга

Попри потужну рекламу акцій соціал-демократів Капліна, соціалістів Кожари та різноманітних профспілкових "могутніх купок", українці майже не помітили політсил, які прагнуть підняти червону шмату Симоненка

Донедавна "проста людина" Сергій Каплін, згідно з хакнутою ще минулого року перепискою депортованої з України шеф-редакторки "Інтера" "Матильди" Столярової, "містер справедливість", зібрав у Києві від сили з тисячу мітингарів. Під червоними стягами з написом "СДП" (це новий проект Капліна), дівчатами-барабанщицями та під контролем поліцейських, яких, здавалося, було не небагато менше, аніж "борців за права трудящих". На акції помітили навіть носіїв табличок з написами "Слов'янськ" та "Курахове", що, очевидно, мало символізувати підтримку СДП мешканцями сходу.

Ще дрібнішими були інші політичні заходи. У Житомирі в оточенні пенсіонерів засвітився Петро Симоненко. На диво обійшлося без ексцесів. А от у Вінниці прихильники соціалістів та "Союзу лівих сил" Василя Волги почубилися з патріотами. Побилися і в Херсоні. Більш-менш чисельні заходи відбулися лише там, де їх організацією займалися профспілки, а не різні політичні прилипали до них.

Тобто, як і минулого року, українці проігнорували акції політсил, які намагаються вскочити в ліву політичну нішу, що звільнилася після комуністів. І це добре, адже, пропри наявні соціально-економічні проблеми, громадяни розуміють: галасливі популісти під червони стягами не мають перспектив. І від їхньої риторики віддає тим же "русскім духом", що і від попередників.

Та й організатори цих політпроектів – люди з біографією, яка аж ніяк не свідчить про їхню відданість інтересам трудового народу. Приміром, голова партії "Соціалісти" Леонід Кожара, колишній "регіонал", до якого чомусь немає питань у справі Януковича. Нагадаємо: саме ця особа очолювала МЗС у ті часи, коли було здійснено крутий поворот країни від асоціації з ЄС до Росії. До речі, штаб-квартира партії "Соціалісти" знаходиться на вулиці Банковій, поряд з президентською Адміністрацією. Навіть, КПУ не мала партійного офісу в урядовому кварталі, а тут – відвертий натяк на повну індульгенцію екс-міністру.

Про Капліна ми вже писали, там особливо додати нічого. Експертів дивує лише, що цей депутат досі перебуває у фракції БПП, а не пліч-о-пліч з пані Королевською чи їй подібними "захисниками знедолених". Ще один новітній лівак – Василь Волга. Якого вперто не помічають наші спецслужби. Рік тому у Запоріжжі через наміри провести акцію він був заблокований патріотами і навіть отримав на горіхи. Здавалося б, СБУ стосовно таких фігур має діяти жорстко, але це – не про нашу країну.

Дійсно, поки що жоден із ерзац-соціалістичних рухів не спромігся про себе якось заявити. Очевидним є й інший факт – відсутність у них щедрого фінансування. В Україні великі гроші червоним ніхто не даватиме, хіба підкидатимуть на малочисельні "марші" та вуличні провокації. Тому, вважають експерти, першотравневі акції - це таке собі змагання лівих, точніше подібних до лівих, маргиналів – від "Союзу лівих сил" до "Успішної країни" Клименка - за фінансування з-за поребрика. Саме через це усі подібні рухи вперто відмовляються українізувати і символіку, і риторику.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Влада