Майбутнє комісії Україна-НАТО в руках наших союзників, - Климпуш-Цинцадзе

Відновлення засідань Комісії Україна-НАТО на рівні міністрів має стати першим кроком задля підтвердження Особливого партнерства між Україною і НАТО

Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, повідомляє Depo.ua з посиланням на Урядовий портал.

"Цьогорічний Брюссельський саміт Альянсу показав, що союзники вкотре підтвердили свою відданість подальшому розвитку Особливого партнерства між Україною і НАТО. Єдиним каменем спотикання на цьому шляху є блокування Угорщиною Комісії на рівні міністрів. Майбутнє Комісії Україна-НАТО фактично в руках наших союзників. Закликаю Альянс активно долучитися до перемовин з Угорщиною, аби на практиці довести високий рівень нашого партнерства", – сказала Климпуш-Цинцадзе на засіданні Україна-НАТО з оцінки виконання Україною Річної національної програми (РНП) під егідою Комісії Україна-НАТО за 2018 рік.

Вона зазначила, що політичні рішення НАТО щодо членства України були схвалені ще 10 років тому на Бухарестському саміті, а практичним завданням наразі є зробити все необхідне для якісної підготовки до членства в Альянсі.

Віце-прем'єр-міністр назвала консультації Україна-НАТО з оцінки виконання РНП фундаментальною підготовкою до міністерського засідання, на якому має бути зроблена чергова оцінка прогресу України.

"Я також розглядаю наш сьогоднішній захід як важливий крок на шляху до відновлення інтенсивної взаємодії для розгляду питань, пов'язаних з нашим зверненням до НАТО щодо Плану дій щодо членства", – акцентувала Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 15 жовтня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто погрожував продовжувати блокування комісії Україна-НАТО.

Президент Парламентської асамблеї НАТО Раса Юкнявічене повідомила, що сьогодні не лише Україна потребує НАТО, але й сам Альянс потребує України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook