Матіос розкритикував закон про Держбюро розслідувань

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос розкритикував положення закону про створення Державного бюро розслідувань
Depo.Влада
1 березня 2016 23:32
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в ефірі телеканалу "3s.tv", передає depo.ua.

"Норми закону суперечать вимогам КПК, у тому числі щодо порядку передачі кримінальних проваджень. Відсутній механізм", - сказав він.

З його слів, окремі положення створюють загрозу порушенню прав людини, оскільки допускається провокація злочину, поняття якої не визначене до сьогодні.

"Він містить дискримінаційні вимоги в частині формування слідчих підрозділів, а саме, у частині процентного обмеження формування особового складу й містить ризики порушення незалежності ДБР у зв'язку з визначенням його як центрального органу виконавчої влади", - зазначив він.

Матіос вважає неприпустимим, що правоохоронний орган є центральним органом виконавчої влади.

Також головний військовий прокурор розкритикував положення, за яким діяльність Держбюро розслідувань координується урядом.

Дивіться на відео з 11 хв. 

Як відомо, Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 29 лютого прийняв постанову про створення Державного бюро розслідувань і затвердив кандидатури шести з дев'яти членів конкурсної комісії щодо обрання керівника Бюро.

Закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року. Згідно із законом, прокуратура буде обмежена тільки представництвом інтересів держави в суді.

З 1 березня ДБР отримало повноваження розслідувати справи, які досі розслідувала прокуратура. Однак орган наразі не запущено.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада