Матіос пояснив, чому Плотницького та Захарченка не можуть судити заочно

До Захарченка та Плотницького неможливо застосувати механізм заочного засудження через недоліки українського законодавства
Depo.Влада
21 березня 2016 21:28
ФОТО: depo.ua

Про це, як передає depo.ua, в ефірі "5 каналу" заявив заступник Генерального прокурора України - головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

На запитання, чому два роки немає рішень національних судів щодо заочного засудження військових злочинців, зокрема Захарченка і Плотницького, чому ГПУ не подає позов, він відповів:

"Це фон інформаційної війни для знищення одного з найголовніших інститутів у державі, яким є органи прокуратури. Чому? Всі перевернули вектор кепкування і критики виключно на прокуратуру, але прокуратура - це інструмент виконання закону, який написали у Верховній Раді. Так от, Верховна Рада передбачила, що заочне засудження може бути застосоване у випадку підтвердження перебування громадян поза межами території України. Ну якщо ми визнаємо, що ОРДО/ОРЛО є поза межами території України, тим самим ми визнаємо їх незаконне утворення", - зазначив Матіос.

Прокурор зауважив: "Оця юридична зачіпка і небажання чи невстигання, чи ще якісь моменти людей під куполом, не дають можливості процесуально звернутися до суду саме в цій частині. І таких казуїстичних юридичних моментів дуже багато".

Більше новин політики читайте на Depo.Влада