Матіос ініціює створення Держбюро військової юстиції

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос підготував законопроект, який передбачає створення Державного бюро військової юстиції (ДБВЮ) за аналогом НАБУ

Про це він написав у своїй статті в "Дзеркалі тижня", передає Depo.ua.

На думку Матіоса, у воюючій Україні за військовою прокуратурою має бути закріплене право у повному обсязі здійснювати нагляд за додержанням та застосуванням законів у всіх військових формуваннях.

"Це право слід закріпити бодай тимчасово, на період здійснення Операції об'єднаних сил та дії Закону "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях"", - вважає головний військовий прокурор.

Він повідомив, що разом з головою комітету Верхоної Ради Андрієм Кожем'якіним підготував законопроект, що передбачає створення Державного бюро військової юстиції.

Проект планується презентувати 29—30 травня в Харкові, під час міжнародної конференції Reforming Military Justice System in Ukraine: the current state and prospects.

"На наш запит щодо експертної оцінки законопроекту, відгукнулися фахівці військової юстиції з понад 10 країн, що зголосилися приїхати на цей захід. І я тішуся, що керівництво військових прокуратур Данії, Канади, Польщі, Ізраїлю підтримує нас саме в такому форматі", - зазначив Матіос.

За його словами, при підготовці вказаного законопроекту взяв досвід Ізраїлю.

На думку головного військового прокурора, основу особового складу ДБВЮ повинні скласти колишні слідчі військової прокуратури, особовий склад нинішньої Військової служби правопорядку, який не брав прямої участі в бойових діях у зоні АТО, військові інспектори та офіцери з особливих доручень, що опікуватимуться питаннями дотримання правових і соціальних гарантій всіх військовослужбовців.

При цьому Матіос наголошує, що жодного, додаткового фінансування для створення нового органу не знадобиться.

Крім того, він переконаний, що в Україні необхідно створити систему військових судів. "Законотворець не має права зволікати: перед Україною у найближчій перспективі може постати ще одна проблема — необхідність виправдовуватися перед міжнародними юрисдикціями за те, що українські військові зі зброєю у руках захищають територіальну цілісність і суверенітет України", - додав Матіос.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme