Матері Героїв АТО отримали нагороди за своїх синів

Двоє українських воїнів отримали посмертно звання Героїв України. За них нагороди отримали їхні матері

Ордени "Золота Зірка" Героя України отримали матері солдата Ігоря Брановицького та капітана Сергія Колодія, повідомляє depo.ua з посиланням на сайт президента України.

Солдат Ігор Брановицький в ніч з 20 на 21 січня 2015 року прикрив відхід бійців батальйону з вщент зруйнованої будівлі нового терміналу Донецького аеропорту та, намагаючись врятувати поранених, які там залишалися, потрапив у полон. Під час допитів, у порушення усіх міжнародних конвенцій за особисту незламність та непокору терористам, Ігор був особисто застрелений одним з бандитів з позивним "Моторола".

"У нашому гімні є слова "душу й тіло ми положим…". Вони поклали свою душу за нас і наше завдання – продовжити їх справу, щоб ці втрати не були марними, щоб наші діти могли жити в незалежній і вільній країні, де права кожного громадянина були б захищеними", – заявила мати Героя Ігоря Брановицького Ніна Костянтинівна.

Матері Героїв АТО отримали нагороди за своїх синів - фото 1

Капітан Сергій Колодій був справжнім військовим професіоналом, одним з тих, хто обороняв Донецький аеропорт. 28 серпня 2014 року на бойовій машині піхоти Сергій Колодій вступив у нерівний бій з російськими танками. Ціною власного життя він врятував життя 20 військовослужбовцям, забезпечивши їм можливість відійти з оточеного опорного пункту.

"Завдяки їхній самопожертві ми живемо та дихаємо. Про цих людей вже складаються легенди, пишуться книги, знімаються фільми. І дуже важливо, щоб на прикладі наших Героїв виховувалися майбутні покоління українців", – заявив на врученні Порошенко.

Матері Героїв АТО отримали нагороди за своїх синів - фото 2

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада