Мартиненко каже, що постраждав через лобіювання американської фірми

Народний депутат від "Народного фронту" Микола Мартиненко заявив, що сьогодні подасть заяву про складання свого депутатського мандату

Свій крок він пояснив бажанням припинити політичні спекуляції через його статус політика та депутата, повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу нардепа.

"Я хочу припинити політичні спекуляції через мій статус політика та депутата. І буду доводити свою непричетність до будь-яких зловживань як звичайний громадянин. Також зроблю все, щоб висвітлити роль кожного з учасників цієї брудної кампанії", - підкреслив Мартиненко. Він пообіцяв зробити все, щоб у залі були необхідні 226 голосів.При цьому він закликав голову Ради, регламентний комітет і нардепів підтримати його рішення наступного пленарного тижня.

Мартиненко також заявив, що "проросійські олігархічні кола", які ведуть проти нього дискредитаційну кампанію, переслідують дві мети.

По-перше, за його словами, що стосується політичного аспекту, то "йдеться про загальну дестабілізацію ситуації в країні, зміщення прозахідного уряду, перевибори і реванш проросійських сил". 

По-друге, зазначив Мартиненко, йдеться про економічні інтереси олігархів, не згодних із його діями як голови парламентського комітету з ПЕК. "Я багато
років послідовно відстоюю зменшення енергозалежності України від Росії. Сьогодні Україна майже повністю відмовилась від закупівлі російського газу і закуповує паливо в Європі за нижчими цінами", -  відзначив нардеп.

Він також нагадав, що відстоював перехід з російського на американське ядерне паливо фірми Westinghous. "Я домігся ухвалення поправки до закону про ринок газу, за якою у олігархів держава відібрала контроль над облгазами, а найбільший власник облгазів в країні - Фірташ", - заявив Мартиненко.

Нагадаємо, 30 листопада  Мартиненко заявив про намір скасти депутатський мандат.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада