Марчук: На переговорах у Мінську з'явився перший позитивний результат

У Мінську була досягнута домовленість про відвід танків і артилерійських озброєнь калібром до 100 мм.
Depo.Влада
22 липня 2015 05:27
ФОТО: depo.ua
Марчук: На переговорах у Мінську з
Марчук: На переговорах у Мінську з'явився перший позитивний результат

Про це заявив цчасник робочої підгрупи з питань безпеки Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі від України, екс-міністр оборони Євген Марчук, повідомляє depo.ua з посиланням на "День".

"Робоча група з проблем безпеки узгодила з російською стороною відведення і верифікацію важких озброєнь по всій лінії конфронтації, - а це дві лінії по 389 км", - повідомив Марчук.

"Тристороння контактна група підтвердила цей результат у присутності шефа ОБСЄ. Тепер підготовка до підписання. Це перший позитивний результат у діяльності робочих груп. Це сказав на засіданні новий координатор ОБСЄ Мартін Сайдік. Мова йде про відвід танків, артилерії калібру до 100 мм. І мінометів менше 120 мм. по 15 км. кожній стороні, тобто створити 30-кілометрову зону безпеки по всій лінії зіткнення 389 км., куди увійде і Широкине", - зазначив він.

"Але з демілітаризації Широкиного узгодження не досягнуто, хоча є прогрес. Радість поки невелика, - зазначив Марчук, - бо є ще процедура підписання з попередньої експертної опрацюванням в межах 1-2 днів і підписами, крім України, Росії, ОБСЄ та обов'язковими візами Захарченко та Плотницького. А їх на сьогоднішньому саміті не було, а були їхні представники. А головне в тому, як ця домовленість буде виконуватися тією стороною", - додав він.

Як повідомлялося, ватажки "ДНР" і "ЛНР" образились, що в Мінську не говорили про "особливий статус" Донбасу.