Марафон так марафон: ТОП-6 питань, на які не відповів Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів пресконференцію, яка розтягнулася на 14 годин

Марафон так марафон: ТОП-6 питань, на як…

Марафон в Kyiv Food Market тривав з 10 ранку 10-го жовтня і плавно перетік в ніч 11-го числа. Журналісти поставили понад 500 питань. Президент навіть став рекордсменом, перебивши Олександра Лукашенка, який до цього говорив зі ЗМІ трохи більше ніж 7 годин. 

Після пресконференції Зеленський задоволено написав у своєму "Фейсбуці" слова: марафон так марафон.  

Всі ж одразу згадали "стадіон так стадіон", правда? 

Головні меседжі Зеленського Depo.ua виписали в окремому матеріалі. Вся його критика Порошенка, Мінських домовленостей, "наїзди" на "Новое время" через ФОП, суперечка зі 112-м каналом. Все читайте там. 

Зараз же хочеться згадати про декілька важливих запитань, на які не відповів Володимир Зеленський. 

Як "Слуга народу" збирається вигравати вибори на Донбасі після деокупації

Один із пунктів "Мінська" передбачає проведення виборів на Донбасі та надання особливого статусу. Заради миру у Зеленського готові розробити новий закон про особливий статус Донбасу, а також постійно говорять про вибори, яких не буде під дулами кулеметів. Але ж вибори мають виграти українські партії, щоб не допустити політсили бойовиків до влади вже на деокупованих територіях. Від представників "Слуги народу" та навіть олігарха Коломойського неодноразово лунали припущення, що Зеленський може там перемогти. 

Depo.ua вирішили поцікавитися в президента, яким чином "Слуга народу" збирається перемагати на Донбасі. Бо вибори ж, за планами "слуг", можуть відбутися вже за рік. Зеленський взагаліне знав відповіді, спочатку "з'їхав", переключившись на інше питання, а згодом пообіцяв розповісти потім та так і не розповів. 

Висновок: в команді президента не дивляться на кілька кроків вперед. Або ж точно знають, що ніяких виборів на Донбасі не буде. 

Центренерго та люди Коломойського там

Від журналістів пролунало запитання про Коломойського і наближеного до нього нардепа Геллера, які ніби активно заводять своїх людей на держпідприємства, наприклад, Центренерго. "Чи відомо вам про це і хто їм допомагає від держави? Уряд чи це самозахоплення? І що ви будете з цим робити?"

Зеленський відповів у стилі "не знаю". 

"Не знаю, що вони (Коломойський і Геллер – ред) завели свою людину на "Центренерго", - зазначив Зеленський, пояснивши, що це питання не є в компетенції президента.

"Незалежність керівника "Центренерго" – це питання до прем'єр-міністра. Я можу у нього запитати, чи ця людина захищає інтереси держави", - пообіцяв глава держави.

І додав, що він стежить за ситуацією тоді, коли йому кажуть, що в країни немає вугілля. "Це вже питання безпеки і це питання до мене, я починаю всім телефонувати. І депутатам, і комітетам, і лідерам інших країн, бо ми шукаємо альтернативні варіанти. 

Про ФОП

Зеленський не дав прямої відповіді на питання про майбутнє ФОП. Натомість розповів про корумповані схеми уникнення оподаткування за допомоги ФОПів, заявивши, що урядна правильному шляху. Ще й з "Новим временем" посперечався через те, що громадянин Чехії Томаш Фіала є власником українського ЗМІ…

"Це нормально, коли ФОПи працюють. Але коли компанії не захотіли сплачувати нормально податки, "в білу", вийти з тіні, вони придумали, що вони оформлюють все на ФОПи, і дуже багато ФОПів працюють в одній компанії. Дуже багато людей. На кожному – по десять людей (помічники, секратарі)… Тому все що уряд хотів – побороти корумповані схеми. Ось до чого цей законопроект, це рішення… І це забезпечить вихід економіки з тіні", – наголосив він. 

20 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1053-1 "Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг". Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков пояснив логіку законів, спрямованих на детінізації ринку. Він також вважає, що закон захищає ФОПів, а не гнобить їх.

Про "Приватбанк" і Коломойського

Зеленського вчора кілька разів питали про "Приватбанк". Він відповідав, що Україна не віддасть банк Коломойському, але щодо компенсації олігарху вирішить суд. І рішення суду він прийматиме. На суд тиск не чинитиме. 

На запитання журналіста з приводу Коломойського: "Говорять про багато загроз. Ви не вважаєте, що його треба якось вгамувати?" Зеленський відповів: "Вважаю". Він зауважив також, що під час зустрічі з олігархом про "Приватбанк" не говорив.

"Ні. Не говорив. А що я можу йому сказати? Він знає мою позицію, що з приводу "Приватбанку", єдине, що ми піднімали, він знає позицію. Це – державна позиція. Я буду захищати Україну. Захищати державу. Він це прекрасно знає… Скажу відверто. Я гадаю, що варто з ним говорити про це питання… Треба вирішувати", – наголосив він. Але додав, що говорити не може,бо журналісти наклали табу на його контакти з олігархом. Тому впливати на олігарха він не зможе і згодом всі мають приймати рішення суду таким, яким воно буде. 

"Щоб ніхто не говорив, чи президент на нього впликає, чи мене поєднували з цим питанням. Я говорю про незалежність цієї ситуації", – зауважив він.

Водночас президент зазначив, що "у суді не все так чесно, не все так чисто, не у всіх цих справах може бути у нас перемога".

"Національний банк, суд, Коломойський – хай самі займаються. Але всі повинні знати, якщо програють ці справи, то і відповідальність нести будуть ті, хто в ці справи був залучений. Якщо мене, як президента, не можна туди залучити", – наголосив Зеленський.

Він пояснив, що для того, аби держава не несла жодних збитків, потрібно говорити.

"Треба сісти з ним (Коломойським, – ред.), і сказати: "Так не буде, грошей немає, ніхто нічого не поверне, давай врегульовувати. Ти хочеш жити в цій країні? Давай". Але ж мені не дають можливість це зробити", – сказав президент.

"Я готовий у будь-який час. Готовий сісти, взяти людей з уряду, готовий говорити з будь-якими олігархами", – підсумував Зеленський.

Про посадки

"Весна прийде, саджати будемо"… Журналісти поцікавилися, де ж обіцяні посадки. Зеленський не знає, коли вони будуть. 

"Коли я прийшов, я думав, на другий день будемо усіх саджати, усіх корупціонерів. Перші наручники, які наділи – на мене, усі навколо сказали "ай-ай-ай, президент не має право впливати на правоохоронні органи". "Окей, а я можу збирати нараду і говорити з правоохоронцями?" Кажуть, так можна. "А якщо ходить бандит по вулиці і кажуть, що ця людина вбиває, бреше, була депутатом – я можу їм сказати – де посадки таких людей?", – розповів Зеленський.

Про Хорошковського

Володимир Зеленський підтвердив свою зустріч з ексголовою СБУ Валерієм Хорошковським. Але не став розповідати про що з ним говорив. 

"З паном Хорошковським я дійсно зустрічався на Банковій. Я цього не приховую", – сказав він.

Він зазначив, що не виклав фото звіт про цю зустріч, бо суспільство недобре відреагувало на фото звіт про його зустріч з олігархом Ігорем Коломойським.

"До нього було одне дуже серйозне питання, і це питання ми з ним обговорювали тет-а-тет. Я не можу поки що сказати яке", – сказав Зеленський.

Він додав, що "ви дізнаєтесь про це, коли ми побачимо результати цієї зустрічі"

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme