Маломуж розповів, чого домагається Путін через Гризлова

Колишній керівник зовнішньої служби розвідки України Микола Маломуж розповів про сценарій, який намагається втілити Росія
Depo.Влада
15 січня 2016 11:25
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів в ефірі телеканалу NewsOne, передає depo.ua.

"Я знаю всі механізми дії і позицію президента Росії, керівництва РФ. А Гризлов - це уповноважений Путіна, який чітко доносить його позицію: визначення автономного або федерального статусу Донбасу, відповідно, внесення змін до Конституції України і проведення виборів під егідою РФ без закриття кордону. Все націлене на цей формат. Для цього орієнтований президент України і він намагається зовні щось зашифрувати начебто під самоврядування", - сказав Маломуж.

"Не дивлячись на той сценарій, який озвучив Гризлов, Кучма і президент України, вони (Росія) йдуть за своїм сценарієм", - додав колишній керівник служби розвідки.

Він також зазначив, що наразі Росія намагається змусити лідерів ЄС, зокрема керівників Франції та Німеччини, а також США згодитися на її сценарій. "І Захід вже готовий в деякій мірі піти на поступки Росії - згодитися на вибори з амністією бойовиків. І від представників Заходу я вже чую, що треба вже закрити цю тему, бо є більш важливіші теми - глобальна криза", - підкреслив Маломуж.

За його словами, у перспективі, Росія хоче заморозити конфлікт на Донбасі за абхазьким сценарієм.

Нагадаємо, 11 січня до Києва прибув представник російської сторони у Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Борис Гризлов.

В МЗС України запевняли, що Гризлов прибув для переговорів з українським представником в Тристоронній групі щодо вирішення конфлікту на Донбасі Леонідом Кучмою.