Малайзія пропонує два варіанти, як засудити винних у знищенні "Боїнга"

Влада Малайзії розгляне варіанти створення міждержавного суду для притягнення винних у катастрофі авіалайнера "Боїнг-777" на сході України
Depo.Влада
16 серпня 2015 11:28
ФОТО: depo.ua
Малайзія пропонує два варіанти, як засудити винних у знищенні "Боїнга"
Малайзія пропонує два варіанти, як засудити винних у знищенні "Боїнга"

Про це заявив 16 серпня міністр транспорту Малайзії Ліоу Тіонг Лай, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Після того, як Рада Безпеки ООН не підтримала ідею створення міжнародного трибуналу, ми розглянемо план "В". Йдеться йде про формування міждержавного суду або ж про передачу цієї справи в поле юрисдикції Міжнародного кримінального суду", - сказав міністр.

Як повідомляв depo.ua, "Боїнг-777" авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) - Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий на Сході України 17 липня. На його борту перебували 298 осіб, всі вони загинули. Бойовики кілька днів не віддавали міжнародним експертам "чорні скриньки", які в підсумку були направлені на експертизу до Великобританії, а потім і в Голландію. 

Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди та Україна офіційно звернулися до Ради Безпеки ООН з проханням створити міжнародний кримінальний трибунал для притягнення до відповідальності винних у катастрофі Боїнга.

Однак Радбез ООН 29 липня не прийняв резолюцію про створення трибуналу для кримінального переслідування винних в авіакатастрофі малазійського "Боїнга" в Донецькій області. За документ, запропонований Малайзією у співавторстві з низкою інших країн, проголосували 11 країн-членів СБ, три (Ангола, Венесуела і Китай утрималися), що достатньо для схвалення резолюції. Однак Росія скористалася правом вето і заблокувала прийняття документа.

Більше новин політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.