Хто такий Мангул, який очолив НАЗК

НАЗК очолив екс-голова Мелітопольської РДА та колишній керівник районного осередку партії "Солідарність", який міг бути знайомий з президентом України під час роботи в Міністерстві економічного розвитку

28-го березня сплив термін повноважень глави НАЗК Наталії Корчак, яку раніше ЗМІ поспішили відправити у відставку. Днями в соцмережах вона написала, що за власну посаду не тримається. Корчак займала пост глави НАЗК протягом двох років, з 28 березня 2016 року. Вона була одним з перших трьох членів нового Агентства, обраних конкурсною комісією і затверджених Кабміном на засіданні 11 грудня 2015 року.

Прес-центр відомства анонсував обрання нового глави у середу, в 14:00.

До складу НАЗК входить 5 осіб: Олександр Серьогін, Олександр Скопич, Станіслав Патюк, Олександр Мангул та Наталія Корчак, яка залишається членом Агентства. На посаду могли претендувати всі, окрім Корчак, бо голова згідно чинного законодавства обирається лише на один термін.

Головним претендентом на крісло називали Олександра Мангула. І під час засідання Наталія Корчак саме його і рекомендувала на цю посаду. Під час голосування Мангул набрав чотири голоси, а Наталія Корчак склала повноваження.

Хто він такий

Олександр Мангул народився 24 липня 1976 року у місті Кам'янка-Дніпровська Запорізької області. Виріс у Мелітополі. Він є сином місцевого мера (1990-1998 років) Анатолія Мангула. У 1999 році закінчив Таврійську державну агротехнічну академію та здобув кваліфікацію економіста. З 2000 по 2013 працював на різних посадах у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України та Державному комітеті України з питань регуляторної політики та підприємництва. Займав посади від головного спеціаліста до директора департаменту.

Паралельно з роботою у 2004 році закінчив Національну академію державного управління при Президентові України, здобувши кваліфікацію магістра державного управління.

З 2013 року по лютий 2014 року працював заступником Голови правління ПАТ "Лисичанський склозавод "Пролетарій".

З травня 2015 року по лютий 2018 року обіймав посаду Голови Мелітопольської районної державної адміністрації Запорізької області.

Мангул очолював районний осередок партії "Солідарність" під час виборів до місцевої ради. З Петром Порошенком його шляхи перетиналися ще до Революції Гідності. В 2012 році нинішній президент України працював Міністром економічного розвитку та торгівлі. У той же час в міністерстві був Мангул.

Із 17 січня 2018 року розпорядженням Кабміну № 31-р Мангул був призначений членом Національного агентства з питань запобігання корупції.

Декларація

Згідно з декларацією за 2018-й рік, в Олександра Мангула є дружина - Вікторія Мулявка, а також син Леонард. Вона, за інформацією ЗМІ, працює помічницею нардепа від БПП Леоніда Козаченка. У Мангула також є дві дорослі доньки від минулого шлюбу, але в декларації він їх не вказав. Так само, як і немає інформації про пасинка, який був присутній ще в колишніх деклараціях.

Він є співвласником (25%) квартири площею 80,30 м2 у Києві, яку ділить з дочками Анастасією і Вікторією, а також Людмилою Мангул. Також має гараж в столиці. Його дружина Вікторія володіє київською квартирою площею 136,80 м2 і машиномісцем.

Мангул їздить на автомобілі Фольксваген Туарег 2012 року випуску. Вартість авто, записана в декларації, становить 496 тис. гривень.

На рахунку у банку він має понад 75 тис. гривень. Готівкою зберігає 22 тис. євро та 30 тис. гривень. Ще $47 тис. належать його дружині.В Мелітопольській РДА він заробив 207 219 гривень, а також 728 грн за викладацьку діяльність в Таврійському державному агротехнологічному університеті. Його дружина Вікторія заробила 30 912 гривень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Україна