Амбіції Яценюка, "дрібночлени" та люди Кличка застопорили "безвізові" закони

Один з найважливіших "безвізових" законів, який Яценюк виписав під себе, на межі провалу через позицію "Батьківщини", "Самопомочі" та людей Кличка у БПП

Амбіції Яценюка, "дрібночлени" та люди К…

У Верховній Раді продовжується епопея навколо голосування за законопроекти, яких вимагає від України Євросоюз для втілення в життя омріяного безвізового режиму. І поки українці запекло обговорюють депутатів-гомофобів, що не підтримали антидискримінаційні положення до Трудового кодексу, в коаліції киплять пристрасті навколо аж ніяк не менш важливого законопроекту № 3040 щодо створення Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів.

Ситуація навколо ухвалення цього закону зайшла в глухий кут і перспективи, що члени коаліції дійдуть згоди щодо цього документу не надто оптимістині. Так, вчора було аж п'ять спроб проголосувати за цей документ у другому читанні, але всі вони були щасливо провалені. Максимум що вдалося зібрати за цей документ у другому читанні – 199 голосів, чого аж ніяк не достатньо. БПП дав 87 голосів зі 142, "Народний фронт" – 71 з 81, "Самопоміч" – 15 з 26, "Батьківщина" – 11 з 19, позафракційні – 14 з 48. Всі інші фракції не дали жодного голосу. В решті було прийняте рішення відправити документ на повторне друге читання, тобто відкласти до вівторка.

Загалом ситуація навколо цього документу виглядає приблизно так. Скандальний законопроект був підготовлений Кабінетом міністрів Арсенія Яценюка, а конкретніше – Міністерством юстиції на чолі з Павлом Петренком. У відомстві Арсенія Петровича резонно вирішили, що, оскільки контроль над майбутнім Антикорупційним бюро буде в президента, то ще один антикорупційний орган має бути повністю під Кабміном. Виходячи з цих міркувань, законопроект і був підготовлений, іншими словами прописаний повністю під Яценюка. При цьому в Кабміні розраховували, що, якщо законопроект євроінтеграційний, інші члени коаліції просто побояться за нього не голосувати. Але не все так сталося, як бажалося. Партнери по коаліції такий підхід до законотворчості чомусь не оцінили, от і вийшло всього 87 голосів від БПП. В той же час в Кабміні "вперлися рогом" і на жодні компроміси щодо законопроекту категорично не погоджуються. І це лише перша із кількох причин провалу цього законопроекту.

В профільних комітетах законопроект також не знайшов належної підтримки. Йдеться про Комітет з питань запобігання і протидії корупції, який очолює Єгор Соболєв від "Самопомочі" та про Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, очолюваний Андрієм Кожем'якіним з "Батьківщини".

В "дрібночленних" фракціях, здається законопроект просто просаботували, зберігаючись видимість підтримки. Так, "Самопоміч" ніби формально за документ голосувала – всі наявні на момент голосування нардепи від цієї політсили натиснули кнопку "за", але фішка в тому, що це важливе голосування прогуляла мало не половина фракції. А це цілком в дусі мінливих заяв "самопомічників", які через день заявляють, що нібито хочуть вийти з коаліції, проте не вийдуть. Ось і зараз - наче і проголосували, але врешті достатньо голосів не дали. Здається, "Самопоміч" просто скористалася ситуацією аби зайвий раз похитати ситуацію і в уряді, і в коаліції.

"Батьківщина" так само нібито проголосувала. Правда, з 19 депутатів шестеро були відсутні, один - проти, один - не голосував. Тож загалом вийшло 11 голосів "за" і законопроект недоотримав чи не половину голосів від "Батьківщини". При цьому, здається у Тимошенко чітко усвідомлювали, що голосів все одно не вистачить.

У групах "Воля народу" та "Відродження", де достатньо "грошових мішків" з екс-регіоналів, цілком природньо законопроект проігнорували, бо резонно побоюються, що новостворена агенція може бути використана проти них. З різнофланговими затятими опозиціонерами з "Опоблоку" та Радикальної партії все і так зрозуміло.

Але багато в чому вирішальною в цій історії стала позиція групи "грошових мішків" з Блоку Петра Порошенка, які орієнтуються на Віталія Кличка. Таких у фракції Порошенка близько 20, і саме відсутність цих голосів стала багато в чому вирішальною. Відмовляючись голосувати за Нацагенцію вони послуговуються тією ж логікою, що і їхні колеги екс-регіонали з "Відродження" та "Волі народу" – навіщо голосувати за те, що може вдарити персонально по тобі.

Як бачимо, перспектив бути ухваленим у вівторок у законопроекту небагато. Для цього потрібно якось змусити відповідально голосувати представників аж трьох політсил Садового, Тимошенко, та "групу Кличка" в БПП. До того ж ситуацію дуже ускладнив "пляшечний" інцидент з Олександрою Кужель та Андрієм Тетеруком. Як відомо, "Батьківщина" встала в позу, відмовляючись знаходитися в залі, аж поки Тетерука не позбавлять мандату. Останнього ж вочевидь не станеться. То ж ситуація в глухому куті, і це аж ніяк не додає оптимізму.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme