"Любов'ю та миром": Порошенко сказав, як повертатиме Лавру

Президент Петро Порошенко запеняє, що храми та парафії будуть переходити до Праваславної церкви України на добровільній основі

Про це він сказав під час відкриття пам'ятника митрополиту Василю Липківському в Черкасах, передає Depo.ua.

"Мета ворога – створити конфлікти навколо переходів (церков УПЦ МП у нову українську церкву ПЦУ – ред.), протиставити частини громад одна одній, знову випробувати на міцність нашу єдність", – сказав глава держави.

Порошенко зазначив, що російські провокації розпочалися вже досить давно.

"Вони (Росія – ред.), починаючи з квітня місяця, починаючи з Хресної ходи нашої 28 липня чекали… І після цього – і молитви, і Собор… Дуже вони чекали, що хтось нарешті почне захоплювати Лавру! Ні. Ми йдемо з любов'ю і миром. Дуже вони чекали, що хтось, нарешті, якісь націоналісти, почнуть захоплювати храми, не дочекаються. Ми вже добре вивчили уроки", – наголосив президент.

Нагадаємо, 8 січня міністр культури України Євген Нищук заявив, що під час інвентаризації Києво-Печерської лаври виявили пропажу кількох цінних ікон.

У Мінкульті уточнили, що у Лаврі не дорахувалися 10 предметів.

Крім того, на початку тижня загорілася одна з будівель Києво-Печерської лаври. Згодом палія затримали і арештували на два місяці.

Довідка: Києво-Печерський монастир був заснований у 1051 року. Лавра внесена до світової спадщини ЮНЕСКО. Наразі вона підконтрольна Українській православній церкві (Московського патріархату).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна