Плівки Лероса: Чи зможе Зеленський відправити Єрмака у відставку

Учора "слуга" Гео Лерос виклав у публічний доступ кілька відео, на яких брат голови ОП Денис Єрмак нібито обговорює призначення на різні державні посади. Єрмак-старший пообіцяв судитися. Але це ще не кінець історії

Політичний оглядач
Плівки Лероса: Чи зможе Зеленський відпр…

Взагалі-то все почалося не вчора, а 13 березня, коли стало відомо про домовленості, досягнуті в рамках мінської тристоронньої контактної групи про створення так званої "консультативної ради" із залученням представників ОРДЛО. Домовленості були досягнуті 11 березня. Група народних депутатів від "Слуги народу", до складу якої увійшов і Лерос, влаштували бунт проти цього рішення. Єрмак зустрівся з бунтівниками, частина з них свою думку змінила, частина – ні. У тому числі й нинішній викривач голови ОП. Зрештою президент Володимир Зеленський, ймовірно з подачі Єрмака, звільнив Лероса з посади свого радника. Той услід оприлюднив на своїй сторінці у "Фейсбуку" детективну історію, правда, не першої свіжості, про зв’язки голови президентського Офісу з нардепом-"слугою" Миколою Тищенком і столичним бізнесменом, екс-депутатом Київради від "Блоку Черновецького" Денисом Комарницьким. Його, за інформацією Лероса, охороняє спецпідрозділ "Альфа". "В офісі пригрілася, а тепер вже обжилася людина без принципів, яка мислить виключно через призму своїх особистих інтересів, натираючи на тертці рейтинг президента і потенціал всієї держави", – передав привіт Банковій бунтівний "слуга". І пообіцяв продовження.

Чекати на нього довелося недовго – учора Лерос опублікував чергову партію компромату на Єрмака. Точніше, на його брата Дениса (depo.ua детально розповідав про його роль на Банковій), який, судячи з оприлюдненого відео, начебто торгує посадами. "Відеодокази, як Єрмак через свого брата гендлює державними посадами, запроваджує свою програму до правоохоронних структур та оборонки (привіт із РФ), ну і, звичайно, заробіток на державі", – написав він у коментарі до роликів. Голова ОП назвав публікацію відео наклепом і пообіцяв подати заяви до СБУ й ДБР. А ще назвав свого брата принциповою і порядною людиною, а Лероса – "ганьбою" партії. Той не надто перейнявся погрозами Єрмака і оприлюднив ще кілька роликів. "Раз українцям не хочеш пояснити про факти корупції викладеної в моєму пості, а для росіян ти знахідка, потрудися в НАБУ пояснити як ти барижиш державою", – пішов в атаку Лерос. Отже, високі відносини у коридорах влади доведеться розслідувати і СБУ, і ДБР, і НАБУ.

Та, як інформують Телеграм-канали, до розбірок між Єрмаком і Леросом підключилися не лише ці органи, а й президент Зеленський. Як повідомив канал "Легітимний", він зустрівся з головою свого Офісу, був злий і тепер брата Єрмака відсунуть від ОП. Це, звісно, добре, але суспільство все ж більше цікавить не кого куди відсунуть, а коли особи, на яких впала тінь корупційних діянь, стануть фігурантами слідства.

До речі, той таки "Легітимний" розповів ще одну важливу річ: "більш досвідчені люди" писали представників влади і збирали на них папки. Публікація відео з братом Єрмака – лише один з епізодів. "Після того, як злили голову ДБР Романа Трубу, а потім Гончарука, було вже зрозуміло, що такі записи є на всіх", – стверджує Телеграм-канал. І тут же вигороджує Зеленського – йому схеми не цікаві, а от його оточення продовжує жити за старими алгоритмами. Тобто, знову "цар" хороший, "бояри" погані…

Отже, як розвиватиметься ситуація далі, і хто зацікавлений у тому, щоб звалити Єрмака. Можна, звісно, припустити, що Лерос виставив назагал нібито балачки брата голови ОП в якості помсти за своє звільнення з радників президента, що він – безстрашний борець за справедливість, проте щось у цій схемці не складається. Наприклад, чомусь не віриться, що депутат-списочник, якого за бунтарство можуть просто виперти з фракції і влаштувати йому масштабну обструкцію, попри це йде на ризик, атакуючи одну із найбільш довірених осіб президента. А через нього – і самого Зеленського.

Звідси кілька припущень. Перше – Лерос може грати на боці групи Коломойського. На таку думку наштовхує перший його антиєрмаковський пост, де про Тищенка і Комарницького. Ця історія, як ми вже зазначали, не першої свіжості. У жовтні низка ЗМІ (у тому числі "1+1") повідомила про начебто домовленість мера Києва Віталія Кличка з Банковою, внаслідок чого він залишався на посаді, а названі персонажі буцімто виконували роль "смотрящих". Звісно, всі фігуранти це спростовували. Саме у той час Андрій Богдан, попередник Єрмака в ОП, активно розгойдував крісло під Кличком. На повному серйозі говорили, що це вдасться і на киян чекають дочасні вибори. Вже й суперники нинішнього мера називалися, серед них – Олександр Ткаченко, близький до групи Коломойського. Проте чи то дійсно справа в домовленостях з Банковою, чи просто у влади не було гідного опонента Кличку, але тема "смотрящих" заглухла. То ж чи не може бути пов’язане її воскресіння з новим витком боротьби груп впливу за столицю? Цілком. Особливо, якщо подальші викриття Лероса стосуватимуться якихось таємних схем людей з ОП в Києві.

Навіщо це самому депутату? Версій може бути кілька: від простої – спільна зацікавленість з певними особами у максимальному тавруванні Єрмака "корупцією", до конспірологічної – особисте балотування в мери столиці, а ця війна з головою ОП й опозиційність – стартовий майданчик для входження "ракетою" у передвиборчу кампанію.

Друге припущення – війна з Єрмаком перейшла в гарячу фазу саме зараз, коли у парламенті, нажаханому коронавірусом, тривають баталії навколо трьох надважливих питань для посткарантинного майбутнього країни: секвестру бюджету і створення Стабфонду, "антиколомойського" закону і закону про ринок землі. Без двох останніх законів на нас чекає дефолт. Проте у ВР дуже багато зацікавлених сторін, аби жодне із трьох питань завтра не отримало підтримки. Сьогодні президент Зеленський емоційно звернувся до депутатів, та чи це допоможе?

На Банковій після звільнення Богдана нема людини, яка здатна тримати в узді монобільшість. Єрмак такою людиною не став, і з цим погоджується більшість експертів. А інформаційні атаки на нього саме зараз можуть свідчити про те, що хтось прагне ще більше ослабити вплив голови ОП на фракцію. Підозрюємо, що після зливу роликів про кадрові "договорняки" парламентські "слуги" сторонитимуть Єрмака.

Третє припущення – воно стосується того, що всіх можновладців "пишуть" і коли потрібно, викидають компромат – що у такий спосіб певні групи впливу цілеспрямовано послаблюють президента, змушуючи його діяти емоційно, йти на кадрові перестановки. Простіше кажучи, у когось, а, може, і багато у кого, є певний компромат на членів команди Зеленського, на його "любих друзів", і після призначення цих осіб на посади, через певний час компромату дають хід. Потім розкручують це все у ЗМІ, Телеграм-каналах і у "Фейсбуку", дотискаючи президента до кадрового рішення. Як було з Гончаруком. Тепер, схоже, черга Єрмака. Так крок за кроком Зеленського позбавлятимуть людей, з якими він тріумфував, або яким довірив складну роботи після тріумфу.

Якщо це припущення не помилкове, тоді залишається слідкувати за призначеннями. І не лише в уряд чи в ОП, а на менш публічні посади. Приміром, на керівників штабів "СН" на місцевих виборах, на керівників держпідприємств і так далі. Бо кейси з компроматом, схоже, має багато хто, і ці кейси ходять по руках. Так, у Телеграмі вже запрацював канал "д’Ермак", а в мережу злили більше 20 годин відеозаписів з нібито "договорняками". Цього "сплавлять" з посади, далі буде наступний і так – доки рейтинг Зеленського не опуститься до того рівня, поки йому можна буде диктувати правила.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme