Ляшко злякався канючити в Порошенка диппаспорт

Історія з диппаспортами зайвий раз довела, що народні обранці аж ніяк не проти власних привілеїв, але соромляться в цьому публічно зізнаватися
Depo.Влада
10 листопада 2015 12:30
ФОТО: depo.ua
Ляшко злякався канючити в Порошенка диппаспорт
Ляшко злякався канючити в Порошенка диппаспорт

У Верховній Раді спалахнув черговий скандальчик, який набув особливої яскравості на тлі тяжкого просування так званих "безвізових" законопроектів у Верховній Раді. Як повідомила нардеп від БПП Ірина Геращенко, 40 народних депутатів написали запит на адресу президента з проханням розширити можливості використання ними дипломатичних паспортів. Мовляв, депутати не можуть здійснювати "термінові службові відрядження за кордон". Прізвища конкретних депутатів Геращенко воліла не розголошувати, але зазначила, що серед них були і обранці від Радикальної партії Олега Ляшка. Так само невідомо, що конкретно мали на увазі нардепи під "розширенням можливості використання", але всі сходяться на думці, що депутатам не надто до вподоби, коли їхні диппаспорти весь час знаходяться в МЗС, і видаються власникам лише на час офіційних закордонних відряджень.

Не втримався від спокуси посоромити нардепів і сам президент. "Вони хочуть користуватися більшими можливостями безвізового режиму. Але дві третини цих депутатів не хочуть голосувати за безвізовий режим", - заявив Порошенко.

Власне, позиція і президента, і нардепів цілком зрозуміла. Депутатам аж ніяк не хочеться відмовлятися від такої зручної штуки, як дипломатичний паспорт, як і взагалі від привілеїв, які надає депутатство. Президенту ж теж не хочеться аби депутати зловживали цими привілеями. Адже використання диппаспорту для подорожей з молодою секретаркою на Мальдіви може мати не надто позитивні наслідки для іміджу України як держави та й її вищого законодавчого органу. До того ж з диппаспортом значно легше тікати за кордон у разі питань до депутата з боку правоохоронних органів. Ліквідувати диппаспорти для нардепів взагалі, як багато хто вимагає, мабуть теж не дуже доцільно. Тож було прийнято соломонове рішення – паспорти ніби і є, але користуватися ними можна лише в дуже обмежених випадках.

Також цілком природньо, що нардепи не надто афішували свої спроби повернути привілеї, адже реакція українського суспільства на це була досить прогнозованою і для народних обранців малоприємною. Швидше за все депутатська "чолобитна" тихенько лежала в канцелярії президента досить довго, чекала слушної нагоди. І ось, напередодні вирішальних голосувань за "безвізові" закони ця нагода трапилася, і не оприлюднити цей факт було просто неможливо. Тепер підписанти "диппаспортного" звернення просто змушені голосувати за безвізові закони, адже не виключено, що після голосування прізвища підписантів також оприлюднять, і їм буде дуже складно пояснити виборцям, чому вони хочуть безвізовий режим для себе, і саботують його просування для звичайних громадян.

Що ж стосується пана Ляшка, про партію якого згадали в цьому скандалі, то він почав виправдовуватися просто одразу. Ну, не міг же захисник знедолених та головний "Робін Гуд" країни публічно просити в президента дозволити йому літати на Капрі не в якості простого смертного. От і розповідає Ляшко на камеру, який він простий і жодного разу не розбещений. І диппаспортом не користується уже 7 років, і взагалі обома руками за скасування усіх привілеїв. Можна не сумніватися, що на камеру і інші нардепи, всі без виключення, скажуть щось подібне. Бо тихцем користуватися привілеями це одне, але імідж борця за народ треба "блюсти" понад усе. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада