Ляшко з Бойком і фішка Тимошенко: Хто і як голосував за передачу Андріївської церкви Константинополю

18 жовтня Верховна Рада України схвалила за основу та в цілому проект закону №9208 про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника "Софія Київська"

Ляшко з Бойком і фішка Тимошенко: Хто і…

За відповідне рішення проголосували 237 народних депутатів, передає Depo.ua.

Згідно з пояснювальною запискою, законопроектом №9208 передбачається врегулювати відносини щодо передачі у постійне користування культової споруди – визначної пам'ятки архітектури Андріївської церкви Національного заповідника "Софія Київська" Вселенському патріархату. І це має сприяти прискоренню одержання Томосу.

У Верховній Раді щодо цієї теми перед голосуванням пролунало чимало думок. Найбільшою несподіванкою стало те, що лідер "радикалів" Олег Ляшко немов в унісон з головним "оппоблоківцем" Юрієм Бойком виступав проти законопроекту Порошенка і передачі Андріївської церкви Константинополю. Якщо з "оппоблоком" все зрозуміло - вони є політичним філіалом УПЦ МП, то з Ляшком історія дивна. Політик видає себе за патріота і мав би бути за незалежність Української православної церкви від Москви. І навряд чи не розуміє, що такий "подарунок" може лише допомогти нам пошвидше отримати Томос. Тим більше, що він завжди з трибуни та в численних коментарях підтримував незалежність від московських попів словами "помісна церква - фундамент Української держави".

Але в підсумку, під час голосування за президентський законопроект за основу та в цілому, "проти" було 29 членів фракції "Опозиційного блоку" - звісно ж з Бойком, фракція Радикальної партії Олега Ляшка "за" дала лише 3 голоси (Шухевич, Корчинська, Вітко), 11 депутатів, у тому числі Олег Ляшко, утрималися.

Цілком можливо, що на позицію Олега Ляшка впливає його політичне минуле, яке формує його сучасне. На 208-му окрузі, по якому Олег Ляшко свого часу потрапив у ВР на виборах 2012-го, він завжди користувався підтримкою УПЦ МП, яка на Чернігівщині має дуже хороші позиції і ресурс. Існують й інші варіанти. Варто нагадати, що Виконавчий комітет "радикалів" очолює Юрій Зінченко, якого називають людиною Ахметова. Та й сам Ляшко дуже вже демонструє любов, скажімо, до донецького "Шахтаря", а в ЗМІ його не раз звинувачували у зв'язках з олігархом. Щоправда, без якихось серйозних доказів. Ахметов має своїх людей в "оппоблоці", а їхню позицію ми побачили по голосуванню.

Окрім цього відзначилися депутати із "Відродження", де "за" був лише один Яценко. Втім, проти не голосував ніхто. Нардепи просто в більшості не голосували - 13 чоловік. А ще 10 були відсутні.

"Самопоміч" дала 14 голосів "за", а ще 11 нардепів не з'явилися. Серед останніх цікаві так звані патріоти Березюк та Семенченко.

У "Волі народу" було 6 голосів "за", не голосували 8, утримався 1 - звісно ж, пан Богуслаєв, а відсутні були 4 людей.

Серед позафракційних "проти" був лише Володимир Литвин. Голосів "за" дав 31 нардеп. Не голосували четверо, а 19 - відсутні.

"Народний фронт" дав 64 голоси "за", не голосували семеро, а відсутніми були 10 обранців.

БПП дали 107 голосів "за". Утримався лише нардеп Березович. "Проти" не було нікого. Не голосували - 13 обранців, а ще 14 - відсутні.

Набрала собі балів на голосуванні "Батьківщина". Там дали 11 голосів "за", жодного "проти". Ніхто не утримався та не ігнорував голосування. Відсутніми були 9 нардепів. "За" голосувала Юлія Тимошенко, яка зіграє на контрасті з Ляшком, котрий дуже любить покритикувати "кремлівську зозулю". Останній аргумент цього політика тепер, схоже, буде не дуже актуальний.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme