Ляшко вирішив очолити антисемітський рух в Україні

Від аргументів Олега Ляшка щодо програми Володимира Гройсмана тхне безглуздістю та антисемітизмом
Depo.Влада
25 березня 2016 19:15
ФОТО: depo.ua
Ляшко вирішив очолити антисемітський рух в Україні
Ляшко вирішив очолити антисемітський рух в Україні

Сьогодні у Верховній Раді нардепам презентували програму кандидата в прем'єри Володимира Гройсмана. Сама презентація відбувалася за відсутності журналістів, а уже після деякі нардепи поділилися зі ЗМІ своїми враженнями.

Загальний висновок після презентації напрошується доволі простий – ніхто програму в повному обсязі не підтримав, але й остаточно не відхилив. Тобто, торги навколо нового уряду тривають і продовжуватимуться аж до вівторка - доволі звичний для України політичний процес.

Так, представник "Батьківщини" Сергій Власенко зазначив, що його фракція почула у програмі лише частину власних вимог. "Ми не почули реакції кандидата щодо продажу сільгоспземель. Ми не почули чіткого плану, пов'язаного з приведенням тарифів шляхом їх зниження до ринково обгрунтованих. Ми не почули чіткого плану пов'язаного зі скасуванням податку на пенсії. Ми не почули чіткого плану пов'язаного з індексацією зарплат і пенсій на рівень інфляції", – зазначив він цілком в дусі тимошенківського популізму.

В "Самопомочі" іще вчора висловила свої умови, за яких готові підтримати прем'єра Гройсмана - обрання неполітичного генпрокурора, формування нового складу ЦВК, і прийняття закону про вибори на пропорційній основі з відкритими списками. Те ж загалом нічого дивного.

Єдиним, хто спромігся перетворити обговорення програми Гройсмана на фрік-шоу, виявився невгамовний "радикал" Олег Ляшко. По суті він дав зрозуміти те саме, що і інші – він готовий і далі торгуватися за входження в нову коаліцію, але висловлені ним аргументи щодо кандидата в прем'єри – це не просто типова ляшківська клоунада (до якої всі вже звикли), це суміш маячні з антисемітизмом.

Коротко, суть претензій Ляшка до Гройсмана виглядає так: спікер недостатньо розуміє українське серце, бо, мовляв, Ляшко на його "Фейсбуці" не знайшов висловлення жалю з приводу смерті відомого діяча культури Анатолія Авдієвського – керівника хору ім. Вірьовки, а сам Гройсман сьогодні не сходив на могилу В'ячеслава Чорновола. "Тому ми не бачимо можливості підтримати пана Гройсмана, але у нього є час до вівторка", - підсумував Олег Валерійович. І тут, здається, пан Ляшко мав би уточнити, що саме має зробити Володимир Борисович за ці три дні аби отримати підтримку радикалів - висловити співчуття родині Авдієвського, відвідати могилу Чорновола, переписати програму, чи може ще поторгуватися з Ляшком.

Правда, щодо програми пан Ляшко зазначив, що "в нас зараз немає часу писати нові програми, які не будуть виконані, розхолоджуватися". Тобто виходить так, що витрачати час на планування власної роботи уряд не повинен, а виконувати культурні ритуали мусить, "бо в цих деталях все". Звісно, пан Ляшко висловив претензії до програми і щодо своїх традиційних "фішок" - про ринок землі, підвищення соціальних стандартів, непідвищення пенсійного віку, але на тлі натяків про те, хто розуміє, а хто не розуміє українське серце, все це швидко відійшло на другий план.

Колись Олег Валерійович уже висловлювався про грузинів в українській владі, використовуючи лексику більше притаманному не "українському серцю", а "широкой русской душе". І, враховуючи як швидко з "Фейсбуків" зникало відео з "ху…швілі" та "єб…їдзе", Олегу Валерійовичу таки було соромно за свої слова, або ж він розумів їх несприйняття українцями. О ось знову Ляшко дозволяє собі натяки, які можуть звучати хіба що при путінському дворі з вуст його придворних блазнів, але аж ніяк не від парламентаря європейської країни.

Звісно, Ляшко розповість, що жодним чином не натякав на недостатню українськість пана Гройсмана, а мав на увазі зовсім інше. От тільки після спічів про "ху..швілі" те "єб…їдзе" ксенофобія Ляшка виглядає системною. Якщо так піде і далі, то від "українських сердець" можна швидко скотитися і до арійських черепів.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада