Ляшко про суддів КСУ: Це хвойди, на яких проби нема де ставити

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко назвав повіями суддів Конституційного Суду України
Depo.Влада
18 березня 2016 12:35
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в кулуарах Верховної Ради, коментуючи рішення КСУ, що народні депутати можуть самі визначатися, на якій сесії ухвалювати зміни до Основному Законі, передає depo.ua.

"Цих хвойд у конституційних мантіях треба не просто гнати в шию, а всі кошти на їхні зарплати і пенсії повернути назад. Тому що вони продажні хвойди, які ухвалюють лише ті рішення, які вигідні владі. Вони розтоптали Конституцію, що призводить до узурпації влади. Якщо зміни до Конституції можна ухвалювати на будь-якій сесії – тоді для чого конституційна норма, що перше читання на одній сесії, а друге – на другій? За 5 років повернуться? Це вакханалія чистої води. Це проститутки, на них проби нема де ставити", - обурився головний "радикал".

Нагадаємо, що нардепи намагалися з’ясувати в Конституційному суді, що таке "наступна чергова сесія" – від цього залежало, коли саме можна голосувати за зміни до Конституції. І сьогодні КСУ вирішив, що наступна сесія - це будь-яка сесія, що відбувається пізніше

У КСУ отримали відповіді від провідних наукових установ на запитання, як правильно тлумачити записану в Конституції фразу, що остаточно затвердити зміни до Основного Закону парламент може "на наступній черговій сесії" після попереднього схвалення. Більшість опитаних науковців, ігноруючи словник, зазначили, що наступною сесією може вважатися будь-яка сесія, що відбувається пізніше. 

Наведемо повністю статтю 155 Конституції України, через яку відбувається суд.

"Законопроект про внесення змін до Конституції України, крім розділу I "Загальні засади", розділу III "Вибори. Референдум" і розділу XIII "Внесення змін до Конституції України", попередньо схвалений більшістю від конституційного складу Верховної Ради України, вважається прийнятим, якщо на наступній черговій сесії Верховної Ради України за нього проголосувало не менш як дві третини від конституційного складу Верховної Ради України".

Наголосимо, що першим і основним значенням слова "наступний" є: такий, що розташовується або з'являється слідом за ким-, чим-небудь; найближчий після когось, чогось. Значення може уточнюватися контекстом.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада