Ляшко перевдягається у форму націонал-популіста

Напередодні місцевих виборів Радикальна партія Олега Ляшка все більше зазіхає на праву електоральну нішу
Depo.Влада
23 червня 2015 20:00
ФОТО: depo.ua
Ляшко перевдягається у форму націонал-популіста
Ляшко перевдягається у форму націонал-популіста

В останні дні "радикали" Олега Ляшка здійснили кілька кроків, які можуть свідчити про бажання закріпитися у правій електоральній ніші. Так, в Сєвєродонецьку на Луганщині був презентований новий політичний проект "Солідарність правих сил", засновниками якого виступили "радикали".

Презентацію нової партії відкрив народний депутат Андрій Артеменко, який як безпартійний потрапив до Верховної Ради України під 13-м номером виборчого списку Радикальної партії, а керівником обласної організації став екс-керівник Луганської обласної організації Радикальної партії Сергій Шакун.

Можна не сумніватися що "Солідарність правих сил" створили безпосередньо під місцеві вибори і безпосередньо для неокупованої Луганщини. В загальноукраїнському масштабі не така вже й визначна подія, але вона чітко ілюструє напрямок розвитку ляшківського політичного проекту.

В цей час в Києві "радикали" Ляшка активно піарилися на захисті обвинувачених у вбивстві Олеся Бузини. Сьогодні в день права рука Ляшка Андрій Лозовий радісно повідомив, що заставу за одного з підозрюваних - Дениса Поліщука в розмірі 5 млн. гривень внесено і той вийшов на волю. Згодом стало відомо і ім‘я спонсора цієї акції. Ним став власник інтернет-видання Insader та колишній перший заступник голови правління ПАТ "Укргазвидобування" Олексій Тамразов.

Останній є людиною в Україні більш-менш відомою у вузьких колах. В свій час він встиг попрацювати першим заступником комерційного директора "Укрнафти", 42% акцій якої належить Ігорю Коломойському, який останнім часом знову "дружить" з Ляшком. Що стосується роботи в "Укргазвидобуванні", то тут Тамразова вважали людиною екс-регіонала Юрія Бойка, що належав до групи "газовиків" в ПР разом з колишнім главою адміністрації Януковича Сергієм Льовочкіним, з яким ЗМІ також пов‘язують Олега Ляшка. Як бачимо співпраця Тармазова з ляшківцями може бути не випадковою. До того ж, як заявляють джерела depo.ua, наразі Тармазов активно шукає собі партію для участі у місцевих виборах. Палитися стосунками з "Опозиційним блоком" він вочевидь не стане, тому поява пана Тармазова в списку "радикалів" виглядає досить імовірною.

Загалом всі ці дії політсили Ляшка показують, що він націлений всерйоз зазіхнути на праворадикальну електоральну нішу. Попри весь патріотичний радикалізм Ляшка, він швидше заробляв популярність на лівому популізмі навколо соцвиплат, пенсій, зарплат та комунальних тарифів, підмащуючи все це патріотичними пасторалями про селян і корів. При цьому Ляшко мало цікавився характерними для тієї ж правої "Свободи" питаннями державної мови чи заборони абортів. Тепер же Ляшко та його партнери все частіше вдаються до праворадикальної риторики (згадаймо нещодавну ініціативу Мосійчука про аборти та проти секс-меншин) та активно підтримує обвинувачених у різних насильницьких злочинах націоналістів. Отже цілком очевидна певна зміна політико-ідеологічного вектору "Радикальної партії".

Але на праворадикальному полі у Ляшка з‘являться нові та існують старі конкуренти. По-перше остаточно списувати з рахунків стару-добру "Свободу" мабуть зарано, адже хлопці Тягнибока мають великий досвід вуличної політики і на регіональному рівні ще втратили далеко не все. З іншого боку Ляшку доведеться конкурувати з славнозвісним "Правим сектором", який також не приховує співпраці з Коломойським.

Як Ляшко та Ярош ділитимуть електоральні врожаї поки питання відкрите. Швидше за все доведеться якось домовлятися.