Ляшко поводиться з безвізовим режимом як "баба у 40 років"

Сьогодні голова радикальної партії Олег Ляшко заявив, що українцям безвізовий режим не потрібний, бо в них усе одно немає грошей на закордонні поїздки

Валентина Емінова
Головний редактор
Ляшко поводиться з безвізовим режимом як…

"Хто поїде в ту Європу при середній зарплаті 40 доларів у місяць? Баба, яка у 40-50 років згорблена ходить, бо їй лікуватися немає де?" – прокричав він з парламентської трибуни.

По-перше, Олеже Валерійовичу, це ви "баба", а людина жіночої статі, якій виповнилося 40 років чи більше – це жінка. За що ж ви так із своїм електоратом?

По-друге – саме ця 40-річна жінка за кордон і їздить, щоб заробити собі на лікування. Чи дитині на вищу освіту. Чи онукові із самотньою дочкою на життя.

За даними Міжнародної організації з міграції (МОМ), 14,5% населення України знаходиться за кордоном на заробітках. А в сезон з весни по осінь цей відсоток становить 25%. Наприклад Польща за перші три квартали 2014 року зареєструвала близько 300 тисяч заявок на роботу від українців (і це тільки "легали", а скільки нелегальних заробітчан?)

За даними HeadHunter, минулого року відсоток українських спеціалістів, які хотіли б спробувати свої сили за кордоном виріс більш ніж у два рази – з 7% до 16%. За три квартали в Україну трудові мігранти надіслали більше 5 млрд доларів.

Їдуть працювати за кордон не тільки жінки середнього віку та некваліфіковані спеціальності, а й наприклад ITшники. За за інформацією Катерини Скибської з DOPOMOGA Ukraine, представники сфери IT займають перше місце серед кваліфікованих фахівців, які виїжджають з країни. Їх з радістю беруть на роботу в Німеччині, Польщі, США, Нідерландах та інших країнах. Причина знову ж таки зарплатня, в Україні кваліфіковані спеціалісти мають $3,5 тис, за кордоном у середньому 3 тис. євро.

Могла б країна якби не скласти умови для зросту зарплатні, так хоча б полегшити своїм громадянам умови для виїзду на роботу за кордон?

Крім заробітків, багато українців виїжджає на лікування. І тому ще дешевше, і тому що там є кращі спеціалісти, і тому що деякі операції в Україні просто не проводяться.

У 2014 році зарубіжним лікарям довірили своє здоров'я понад 200 тис. українців. За даними Української асоціації медичного туризму (УАМТ), з них 40% виїхали на лікування, 30% наших поправляли здоров'я на заморських SPA-курортах і в санаторіях, а ще близько 30% - проходили діагностику в іноземних клініках.

"Щороку кількість виїжджаючих за кордон українців зростає приблизно на 20%. Дана тенденція зростання в цілому характерна для глобального ринку медичного туризму", - відзначає Віолетта Янишевская, президент УАМТ.

Що стосується туризму, то з українців, які заробляють більше за прожитковий мінімум, мабуть кожен третій хоча б раз подорожував за кордон. Зокрема, і в Польщу, Чехію, Грецію, Іспанію, Кіпр. Автор цих строк робить такий висновок за результатом опитування своїх знайомих. А вони не діти олігархів і заробляють близько 10 тисяч гривень на місяць. 

За даними Держкомстату, Україна увійшла до десятки країн-лідерів по зростанню витрат на виїзний туризм. Якщо в 2007 році з України виїхали 0,3 млн туристів, то в 2010-му – 1,2 млн, а в 2012-му - вже 1,9 млн. У 2013 році жителі країни витратили на подорожі за кордон на 15% більше, ніж в 2012-му.

"Відпочивати за кордоном для багатьох стало звичкою. Сьогодні це майже правило хорошого тону", - вважає директор з туризму одного з популярних українських турагенцій Ольга Юденко.

Ще одним фактором, що вплинув на туристичний сплеск в країні, туроператори називають зрослі тіньові доходи українців.

"Коли ми бачимо, скільки люди витрачають на відпочинок, це демонструє реальний стан економіки. З цієї причини твердження, що ми одна з найбідніших країн світу, не зовсім відповідає дійсності", - вважає президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

І хоч у порівнянні з 2012 роком в'їзний потік, за даними Всесвітньої ради з туризму і подорожей (WTTC), знизився наполовину, за попередніми даними, в 2015 році кількість туристів з України становить близько 5 млн.

П'ять мільйонів українців це для вас мало, пане Ляшко? Навіть якщо за статистикою 77% населення України ніколи не були за кордоном, 23% українців то для вас не люди?

Всі ці люди, через те, що хтось там собі розцінив безвізовий режим як щось несуттєве, мордуватимуться з документами, сплачуватимуть зайві гроші, палитимуть свої нерви. Вам мабуть, шановний пане Ляшко, від цього не гаряче не холодно, бо за вас такі речі помічники роблять, а от постояли б один разок у чергах, так кричали б зі своєї трибуни значно гучніше. Ще б і битися лізли.

Тож може іншого разу замість робити популістські заяви та артистично співчувати "бабам за 40" ви краще переглянете світлини зі своєї останньої відпустки за кордоном?

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme