Ляшко готується "кинути" Тимошенко

Нинішня мікрокриза в парламенті закінчиться, але не так як хоче лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко
Depo.Влада
7 липня 2016 08:45
ФОТО: depo.ua
Ляшко готується "кинути" Тимошенко
Ляшко готується "кинути" Тимошенко

Більшість фракцій не хочуть бути відомими лідером "Батьківщини", тому блокування парламентської трибуни для них - всього лише гра.

Парламентська опозиція вирішила запам'ятатися виборцю перед відходом депутатів на канікули гучними піар-акціями - блокуванням Ради і антитарифними виступами профспілок. Треба відзначити, що частина умов блокуючих трибуну можуть бути задоволені. Створити тимчасові слідчі комісії по офшорам і газовим питанням не є такою вже великою проблемою. Особливо з урахуванням того, що "Самопоміч" чітко дала зрозуміти: вона не підтримує блокування трибуни.

За словами голови фракції Олега Березюка, блокування "не приведе до вирішення питання по тарифам, більш за все зашкодить державі і призведе до кризи. Ці люди, які інспірують кризу держави, повинні знати, що всі в Україні розуміють, або більшість розуміє, що дострокові вибори - це вибори на користь ворога України ". Сказане Березюком означає, що "Самопоміч" відмовляється підставляти плече Тимошенко і Ляшко.

Цього і варто було очікувати, і не тільки тому, що, як писала "ДС", Андрій Садовий міг домовитися з Банковою про перемир'я після сміттєвого скандалу, але і з чисто практичних міркувань - тарифна тема точно не війна "Самопомочі".

Союзником Тимошенко поки залишається Олег Ляшко. Але він не стільки союзник, скільки конкурент за протестний електорат. Олег Валерійович дуже гнучкий. І ця гнучкість допомагає йому бути на плаву. Тим паче, що дострокові вибори парламенту, які необхідні Тимошенко, абсолютно ні до чого "радикалам". Навіть якщо уявити, що союз "Батьківщини" і РПУ закінчиться їх злиттям, все одно Ляшко виявиться в програші. Варіант "ВР до 2018 р" для нього фінансово вигідніше.

У середу в Києві пройшли мітинги профспілок. Незважаючи на те, що джерела у Федерації профспілок запевняли нас у тому, що ніякої політики не буде, все закінчилося традиційно - була частина людей, мобілізована ФПУ, а все решта - чисто партійна квота. Ми припускали, що на мітинг своїх підвезуть і "Батьківщина", і всі інші. Так в результаті і вийшло. Перед учасниками мітингу виступили Ляшко, Тимошенко і ще товариші, які люблять примазуватись до профспілкового руху. Акція закінчилася так, як і планувалося: всі роз'їхалися по домівках, але по телевізору показали. Однак залишилися питання. І не тільки до незалежності профспілок. Цей мітинг оголив проблеми "Батьківщини": всенародної підтримки її антитарифні вимоги немають.

А це означає, що протягом літніх парламентських канікул партії або доведеться вкладатися в локальні акції в регіонах, що вельми сумнівно, або готувати масові виступи на осінь. У тому числі і за допомогою профспілок. Але питання в тому, в якому варіанті подібні виступи можуть підтримати інші опозиціонери. За умови, звичайно, що їм це буде вигідно.

Досить імовірно, що до осені "Батьківщина" залишиться сама. Не тому, що Ляшко і Садовому не потрібні протестні акції, питання в іншому - вони не хочуть бути відомими.

Тому партія Юлії Тимошенко ризикує залишитися такою собі "Бабою Ягою", яка завжди проти. І тут є два нюанси - або в дестабілізації ситуації буде зацікавлений Кремль і протести отримають "рублеве" підживлення, або (і це жах для партії Тимошенко) українці, незважаючи на несприйняття підвищення тарифів, продовжать платити.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада