Ляшко готується "кинути" Тимошенко

Нинішня мікрокриза в парламенті закінчиться, але не так як хоче лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко
Ляшко готується "кинути" Тимошенко
Ляшко готується "кинути" Тимошенко

Більшість фракцій не хочуть бути відомими лідером "Батьківщини", тому блокування парламентської трибуни для них - всього лише гра.

Парламентська опозиція вирішила запам'ятатися виборцю перед відходом депутатів на канікули гучними піар-акціями - блокуванням Ради і антитарифними виступами профспілок. Треба відзначити, що частина умов блокуючих трибуну можуть бути задоволені. Створити тимчасові слідчі комісії по офшорам і газовим питанням не є такою вже великою проблемою. Особливо з урахуванням того, що "Самопоміч" чітко дала зрозуміти: вона не підтримує блокування трибуни.

За словами голови фракції Олега Березюка, блокування "не приведе до вирішення питання по тарифам, більш за все зашкодить державі і призведе до кризи. Ці люди, які інспірують кризу держави, повинні знати, що всі в Україні розуміють, або більшість розуміє, що дострокові вибори - це вибори на користь ворога України ". Сказане Березюком означає, що "Самопоміч" відмовляється підставляти плече Тимошенко і Ляшко.

Цього і варто було очікувати, і не тільки тому, що, як писала "ДС", Андрій Садовий міг домовитися з Банковою про перемир'я після сміттєвого скандалу, але і з чисто практичних міркувань - тарифна тема точно не війна "Самопомочі".

Союзником Тимошенко поки залишається Олег Ляшко. Але він не стільки союзник, скільки конкурент за протестний електорат. Олег Валерійович дуже гнучкий. І ця гнучкість допомагає йому бути на плаву. Тим паче, що дострокові вибори парламенту, які необхідні Тимошенко, абсолютно ні до чого "радикалам". Навіть якщо уявити, що союз "Батьківщини" і РПУ закінчиться їх злиттям, все одно Ляшко виявиться в програші. Варіант "ВР до 2018 р" для нього фінансово вигідніше.

У середу в Києві пройшли мітинги профспілок. Незважаючи на те, що джерела у Федерації профспілок запевняли нас у тому, що ніякої політики не буде, все закінчилося традиційно - була частина людей, мобілізована ФПУ, а все решта - чисто партійна квота. Ми припускали, що на мітинг своїх підвезуть і "Батьківщина", і всі інші. Так в результаті і вийшло. Перед учасниками мітингу виступили Ляшко, Тимошенко і ще товариші, які люблять примазуватись до профспілкового руху. Акція закінчилася так, як і планувалося: всі роз'їхалися по домівках, але по телевізору показали. Однак залишилися питання. І не тільки до незалежності профспілок. Цей мітинг оголив проблеми "Батьківщини": всенародної підтримки її антитарифні вимоги немають.

А це означає, що протягом літніх парламентських канікул партії або доведеться вкладатися в локальні акції в регіонах, що вельми сумнівно, або готувати масові виступи на осінь. У тому числі і за допомогою профспілок. Але питання в тому, в якому варіанті подібні виступи можуть підтримати інші опозиціонери. За умови, звичайно, що їм це буде вигідно.

Досить імовірно, що до осені "Батьківщина" залишиться сама. Не тому, що Ляшко і Садовому не потрібні протестні акції, питання в іншому - вони не хочуть бути відомими.

Тому партія Юлії Тимошенко ризикує залишитися такою собі "Бабою Ягою", яка завжди проти. І тут є два нюанси - або в дестабілізації ситуації буде зацікавлений Кремль і протести отримають "рублеве" підживлення, або (і це жах для партії Тимошенко) українці, незважаючи на несприйняття підвищення тарифів, продовжать платити.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада