Ляшко домовився зам’яти справу Мосійчука?

Неочікувано тихе поводження Ляшка та майже 100 підписів нардепів, готових взяти Мосійчука на поруки можуть свідчити про певні домовленості з владою
Depo.Влада
20 жовтня 2015 20:15
ФОТО: depo.ua
Ляшко домовився зам’яти справу Мосійчука?
Ляшко домовився зам’яти справу Мосійчука?

Останнім підтвердженням того, що Ляшко все ж таки домовився з Банковою про пакт про ненапад стало повідомлення, що слідчі Генеральної прокуратури України вилучили кілька епізодів за підозрою у насильницьких діях зі звинувачень народного депутата від Радикальної партії Ігоря Мосійчука.

Мабуть, чи не найбільш крикливою та активною фракцією цього парламенту стала "Радикальна партія" Ляшка, яка перетворила Верховну Раду на головний піар-майданчик. Враховуючи близькі вибори, а також "справу Мосійчука", сам Бог велів Олегу Валерійовичу та його команді влаштувати сьогодні, в останній пленарний день у перед виборами, якесь шоу. Втім, "радикалів" останнім часом немов підмінили: сидять тихенько мов миші під віником, навіть владу перестали критикувати.

Втім, дуже схоже, що така мовчанка з боку Ляшка напряму пов'язана з ситуацією навколо арештованого нардепа від РПУ Ігоря Мосійчука. Показово, що наразі вже близько 100 народних депутатів подали клопотання про взяття на особисту поруку "радикала". Зокрема, свої підписи окрім однопартійця Ігоря Мосійчука - Юрія Шухевича поставив сам Мустафа Джемільов. Зрозуміло, що там є підписи "Батьківщини" та "Самопомочі". І від Опоблоку - Вадим Рабинович. Але усе це має зміст тільки, якщо Банкова має намір прихильно відреагувати на подібний збір підписів. 

У зв'язку з цим можна зробити висновок про можливість існування домовленостей між Ляшком і владою. Власне умови зрозумілі: радикали не намагаються розгойдувати ситуацію, тихо себе поводять і не намагаються вставити палки у колеса президенту, зокрема, щодо питання проведення місцевих виборів на Донбасі. Адже Ляшко міг легко вже зараз влаштувати справжнє шоу з лозунгами про "зрадництво" та "злив України".

Що можна очікувати далі? Не виключено, що справа Мосійчука буде спущена на гальмах. Спочатку його відпустять через лікарню на особисту поруку (при чому сотня нардепів стане хорошим прикриттям для Банкової, яку може хтось звинуватити у небажанні бротися з політичною корупцією), а потім у ГПУ почнуть акуратно ховати цю справу під сукно. Аж до того часу, коли Ляшко знову перестане бути керованим. У кулуарах ВР поговорюють, що приручений Ляшко після місцевих виборів може навіть повернутися до коаліції. Тим часом якщо Мосійчук вийде на свободу, то він цілком зможе і далі працювати у парламенті. Втім, є ще один варіант - спробувати втекти з України. Єдина біда: особливо ніхто за межами України його не чекає...

Останні новини політики читайте у рубриці Влада.depo.ua.