Львів’янин через суд добився перекладу виступів нардепів на українську

Львівський окружний адміністративний суд зобов'язав апарат Верховної Ради перекласти українською мовою виступи народних депутатів України
Depo.Влада
30 вересня 2016 16:37
ФОТО: depo.ua

А саме треба перекласти стенограму засідання антикорупційного комітету, яку оприлюднили російською мовою, передає depo.ua з посиланням на ZIK.

Цим рішенням суд задовольнив позов громадського активіста, львів'янина Святослава Літинського.

"Зайшов на сайт Верховної Ради ознайомитися, що там відбувається. Відкрив перший документ – побачив, що там іноземна мова. Звернувся з проханням про переклад, мені відмовили. Відповідно я це оскаржив", – розповів він.

Суд визнав незаконною відмову працівників Верховної Ради надати переклад виступів народних депутатів. Також зобов'язав апарат перекласти всі коментарі і заяви парламентарів з іноземної на українську мову.

За словами активіста, загалом він уже подав понад 10 позовів проти органів влади щодо порушення мовних прав, більшість із них – вирішили позитивно.

Нещодавно Літинський також подав до суду на керівника Нацполіції України грузинку Хатію Деканоідзе, яку звинувачує в порушенні мовного законодавства України.

 

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада