Лузери Майдану: що чекає «Волю» і «Демальянс»?

Один із головних результатів минулих парламентських виборів полягає в повному провалі політпроектів, які будували свою піар-кампанію на Майдані
Depo.Влада
10 листопада 2014 09:43
ФОТО: depo.ua
Лузери Майдану: що чекає «Волю» і «Демальянс»?
Лузери Майдану: що чекає «Волю» і «Демальянс»?

Ще навесні багато експертів заявляли про серйозні політичні перспективи нових проектів, що активно «засвітилися» на Майдані та прагнуть конвертувати свої насправді абсолютно не результативні дії під час драматичних подій у центрі Києва в політичний результат. Представники цих політсил, серед яких найбільш виділялися «Демократичний альянс» та «Воля», активно зайнялися самопіаром, що будувався по суті виключно на своїй причетності до Майдану. Слоган «Волі» лише підтверджує цю тезу: «Активісти Майдану: об'єднуємося в партію і йдемо «брати» владу!». Однак на виході пафосні та амбітні промови закінчилися повним провалом, оскільки виявилися абсолютно нецікавими не тільки населенню, але і спонсорам.

Про те, що нових політичних «обгорток» як самостійних величин у парламенті не буде, стало зрозуміло після того, як жодна з цих політсил не наважилася самостійно піти на вибори, виступивши фактично політичними паразитами. «Демальянс» присмоктався до «Громадянської позиції» Анатолія Гриценка. «Воля» - до «Самопомочі» Андрія Садового. Перед цим обидві політсили безрезультатно намагалися знайти собі серйозніших «симбіонтів».

Показовими стали розміри квот - «Демальянс» отримав у Гриценка «аж» два місця в першій двадцятці. У «Волі» ситуація була дещо кращою - у першій «тридцятці» представників цієї партії виявилося четверо. Щоправда, теж не густо, враховуючи той факт, що до останнього моменту мало хто розраховував на такий високий результат партії Садового.

Хоча в парламент від «Волі» пройшло п'ять осіб (один по мажоритарці, четверо - за списком «Самопомочі»), формалізованої структури в парламенті у них не буде. Вчора один із засновників партії Єгор Соболєв і його дві людини, без п'яти хвилин нардепи Павло Костенко (№29 у списку «Самопомочі») та Вікторія Войцицька (№22), оголосили про свій вихід із партії. Причиною такого рішення послужило рейдерське захоплення «Волі» одним із співзасновників політсили, нардепом Юрієм Дерев'янком.

ДеПо раніше вже писав про те, що цей одіозний персонаж за рахунок контролю над структурою партії зумів позбавити Соболєва будь-якого впливу на процеси в партії, а заодно провести розкол серед «списочників», які балотувалися до Верховної Ради від «Самопомочі». Зокрема, блогер Сергій Іванов, який пішов з «Волі», уже встиг звинуватити свою колегу, кандидата в нардепи від «Самопомочі» №6 у списку Ірину Суслову, в участі «зливу» партії на користь Дерев'янка.

Загалом історія з «Волею» - це той самий випадок, коли все було зрозуміло з самого початку: Соболєва, який вирішив об'єднатися з тим, проти кого він по ідеї сам повинен був боротися, погубили непомірні амбіції. Головний люстратор країни з таким союзником як Юрій Дерев'янко був приречений на провал. І хоча Соболєв разом із двома його людьми все ж таки пройшли в парламент, про свою партію їм доведеться забути.

Але якщо «Воля» розвалилася вже після виборів, дозволивши кільком особам усе-таки збагатитися депутатськими мандатами, то у «Демократичного альянсу» справи зовсім погані. По-перше, партійці встигли розсваритися ще до самих виборів - за три тижні до виборів з партії пішов заступник голови партії Віктор Андрусів разом із низкою партійців. Всьому виною рішення голови партії Василя Гацька прибрати Андрусіва зі списку, де він повинен був отримати умовно прохідне тринадцяте місце в списку. По-друге, «Демальянс», що вирушив підкорювати у Верховну Раду разом з «Громадянською позицією», не показав у цій кампанії зовсім нічого. Повний нуль у виконанні «молодих політиків» - і заслужений проліт повз Раду.

Після такої невдачі на загальнодержавному рівні Гацько не залишається нічого, окрім як сидіти в Київраді разом зі своєю фракцією, що складається власне із самого Гацька, а також Галини Янченко. Але навіть у цій «мега»-фракції зріє розкол: річ у тім, що Янченко - дружина пролетілого повз 13-те місце в списку Андрусіва...