Луценко зібрався в Гаагу із справою про Євромайдан

Генпрокурор України має намір провести в Гаазі переговори з представниками Міжнародного кримінального суду про розслідування злочинів проти Євромайдану
Depo.Влада
5 листопада 2016 19:07
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на "Інтерфакс".

"Представники Міжнародного кримінального суду (МКС) сумніваються в тому, що події на Майдані можуть бути напряму предметом розгляду в Гаазі... тому що для цього потрібно довести, що в Україні немає можливості проводити слідство і суд з цих питань", - повідомив Луценко після зустрічі з членами сімей Героїв Небесної Сотні в суботу в Києві.

Генпрокурор зазначив, що Україна дійсно може вести слідство і суд (хоча б заочний) по цих злочинах, але під час консультацій з представниками МКС було знайдено порозуміння, що події на Майдані Незалежності в Києві в 2014 році стали лише частиною ланцюга, яка привела до війни в Україні, що вже підпадає під юрисдикцію МКС

"Наша версія, яку я збираюся обговорити в Гаазі, зводився до наступного: В.Янукович і його оточення спочатку з метою втримати свою владу для розкрадання країни пішли на тиск проти демонстрантів, які виступали проти його курсу, потім на їх фізичне знищення, потім він перелетів на Схід України і намагався розколоти країну, коли це не вдалося він перелетів на територію Росії, а потім в Крим для того, щоб "освятити" анексію Криму... Фактичний склад державної зради, який призвів до того, що з великою часткою ймовірності є підслідністю МКС ", - пояснив Луценко.

Зважаючи на це, на думку генпрокурора, події на Майдані в Києві і події в Харкові, Донецьку, Одесі та інших містах України, а потім бойові дії на сході країни привели до військових злочинів. "Про це я говоритиму в Гаазі в 20-х числах цього місяця", - повідомив генпрокурор.

Він також зазначив, що в МКС були задоволені кількістю та якістю матеріалів, які були надані їм військовою прокуратурою України.

Нагадаємо, що в "великій справі Януковича", де йдеться в тому числі й про Євромайдан, фігурує близько 15 народних депутатів.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада