Луценко зайнявся міжнародним популізмом: доки російські танки на території України - чорна редька вам, а не гроші

Україна може заморозити свої виплати з цінних паперів, які належать Росії
Depo.Влада
23 травня 2015 10:44
ФОТО: depo.ua

Про це в інтерв'ю "5 каналу" розповів голова парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко, коментуючи ухвалений нещодавно закон, що дає уряду право призупиняти виплати за деякими зовнішніми зобов'язаннями державних і гарантованих державою боргів України, повідомляє depo.ua.

"Уряд може скористатися цим законом у відносинах з РФ, яка за 3 млрд купила Януковича ціною свободи України і тепер вимагає їх віддати без всякої пролонгації. Мало того - вони скуповують наші цінні папери і готують великий позов. Уряд тепер має можливість сказати дуже просто: поки російські танки на території України - чорна редька вам, а не повернення грошей", - сказав Луценко.

Він додав, що протягом наступних кількох років Україна повинна повернути 30 млрд дол боргу, що непосильно для країни. "Ми маємо 70 млрд доларів зовнішнього боргу, з них 40 млрд на совісті Януковича, які пішли на розкрадання. У результаті ми повинні протягом наступних кількох років заплатити 30 млрд відсотків і тіла запозичень. Країна не може собі цього дозволити, у нас просто немає такої можливості", - зазначив нардеп.

Втім, він зазначив, оголошувати дефолт України не має наміру. "Ми не можемо відмовитися повертати борги, тому що це неприпустимо і є дефолтом, але ми чесно говоримо: продовжите нам термін їх повернення, тому що зараз не можемо повернути. Міжнародні організації на це пішли, а от приватні інвестори хочуть гроші вже", - зазначив Луценко.

За його словами, більшість іноземних інвесторів спокійно сприйняли пропозицію України. "Чи відреагували добре. Вже через кілька годин після прийняття нами цього закону, міністр фінансів США визнав нашу правоту і закликав інвесторів підтримати українські пропозиції. Потім прозвучали аналогічні заяви керівників міжнародних фінансових інститутів. Все добре, але це дуже тонкий лід, і тут не можна зловживати", - підсумував народний депутат.